Hicran Çelikyay Sarıyer Belediye meclis toplantısında kadına şiddeti gündeme taşıdı

Hicran Çelikyay Sarıyer Belediye meclis toplantısında kadına şiddeti gündeme taşıdı.

Sarıyer Belediyesi Meclis toplantısında gündem dışı söz alan Ak Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hicran Hamza ÇelikyayKadına Yönelik Şiddet” günü hakkında yaptı.

“Birleşmiş Milletler genel kurulu ; 1999 yılında 25 Kasım gününü “Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak kabul etti.  Şiddetle mücadeleye ilişkin sözleşmeyi imzalayan ilk devletlerden biri Türkiye olmuştur. Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi için kanun 2012 yılında yürürlüğe girmiştir.

Sarıyer İlçemizde neler yapıyoruz. Kanun 14. maddesine göre hem büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediyeleri Kadın ve çocuklar için konuk evleri yapmak zorundadır. Sarıyer Belediye Meclis toplantılarında daha öncede gündeme getirdiğimiz üzere maalesef Sarıyer’de kadın konuk evi bulunmamaktadır.

One Billion Rising “V-Day hareketi”

Sarıyer Belediyesi kadına şiddette dur demek için her yıl dans edilmektedir. Aslında düzenlenen bu dans etkinliğinin gerçek amacı kadın konuk evlerinin açılması için yapılmaktadır. Sarıyer Belediyesi ise sadece dans etmekten öte geçmemektedir. ” dedi.

Konuşmasının sonunda Diğer ilçelerde yapılan Konuk evleri örneklerini sunarak Sarıyer Belediyesi’ninde bu etkinliği gerçek amacına uygun yapılmasını dileyerek gördüğü şiddetten dolayı hayatını kaybeden tüm kadınlara başsağlığı dileyerek bitirdi.

 

 

HABER: SÜLEYMAN SARIKAYA – VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın