Hülya Gür Güntaş "CHP 'de Ağalık düzeni özlemi"

Paylaş ve Beğen
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hülya Gür Güntaş “CHP ‘de Ağalık düzeni özlemi”

 

Sizlere bu yazımda CHP’de yaşanan Ağa’lık düzeni özlemini çekenleri anlatmaya çalışacağım. Köhne zihniyetlerin dışa vurumu olan bu düzenin özlemini çekenler CHP’nin dinamik ve ileriyi hedefleyen vizyonunu anlayamamış dahası bu misyonu kendilerine yükleyememişlerdir. Bakınız geçtiğimiz hafta sonu başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.

   İkamet ettiğim mahallede delege seçimi yapıldı ve bu seçimlerde parti üyesi olmama rağmen oluşturulan delegasyondan haberim bile olmadı. Defalarca mahalle temsilcisi ile görüşme isteğim seçim günü görüşüp fikir alışverişi yaparız şeklinde söylem ile geri çevrildi. Başımdan geçenleri anlatmaya başlamadan önce ben Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı oldum ve gelecek siyasi kariyerimde de  bu yolda ilerleyeceğim. Bizim koltuk sevdalısı anlayışımız yok. Biz partimizin her kademesinde şerefimizle görev alırız ve siyasi hayatıma partimin ilkelerine göre şekillendiririm.

11230229_10153277651838537_5332213333198743899_n

 

İŞTE BAŞIMDAN GEÇEN  DELEGE SEÇİMLERİ :

 

HAZIR LİSTE İLE DELEGASYON

 

Pazar günü Ailece hep beraber hazırlanıp saat 13°°de başlayacak toplantıya tam saatinde içeri girdik. Mahallemizde oluşturulacak delegasyon için oyumuzu kullanmak ve delegelerimize başarılar dilemek arzusundaydık. Fakat iş hiç beklediğimiz gibi olmadı.

 

Daha koltuğa oturur oturmaz bir kişinin elindeki zarfı seçim sandığına attığını gördüm.

 

_Pardon ne yapıyorsunuz ? dedim.

_Oyumu kullanıyorum dedi.

_İyide daha kimler aday olacak belirlemedik, konuşmadık dedim.

 

Mahalle sorumlumuz hemen lafa karışıp “biz belirledik isimleri “dedi.

 

Peki ne zaman belirlediniz? Çoğunluk bir araya gelince isimler belirlenir ve kişilere sorulur “aday olmak isteyen var mı?”diye. Sonrada listeler oluşturulur adayların isimleriyle….siz listenizi oluşturmuş bilgisayardan çıktılarını almış çoğaltmışsınız bile bu yaptığınız hiç demokratik ve etik değil. Ben daha kimin aday olacağını bile bilmiyorum. ” ( Amacım Aday olmak değildi ki zaten benim Siyasi Hedefim belli. ) Belki bende aday olmak istiyorum, burada hak yeniliyor, kafanıza göre değil ortak kollektif akılla delegasyon seçilmeliydi” dediğimde verdikleri cevap beni çok şaşırttı.

(MAHALLE BAŞKANI)= Ben mahalle başkanıyım.25 yıldır bu partide ve bu köyde çalışıyorum. Bizim belirlediğimiz adaylar delege adayı olabilir. Sende olabilirsin. Git içeride adını yaz getir bu kutuya at…. Adını yazmak bu kadar zor mu? diye cevap verdi…

 

Kolektif akıldan, bütünleştirici tavırdan uzak ve dahası partisinin Milletvekili Adayını görmezden gelerek hazırladıkları muhtemelen 1 gün önceden fotokopi ile çoğalttıkları listeleri savunmaya geçmesi beni hayretler içerisinde bıraktı.

 

 

Bende söz alıp “o zaman bende kendimi anlatayım. Madem siz mahalle başkanısınız bende 7 Haziran seçimlerinde 2.bölgenin CHP milletvekili adayıydım. 20 yıldır sendika üyesiyim (eğitim-sen…kesk) Öğretmenim belki bu partiye hizmetim olmadı bunca zaman ama ben 20 yıldır bu ülkeye çağdaş, laik, demokrat öğrenciler bireyler yetiştirerek bu vatana emek verdim.

   CHP ‘nin gerçekleştirdiği ön seçimde aday adayı oldum. Tamamen halkımın öz iradesiyle bana verdikleri tertemiz oylarla ön seçimde 22.oldum sonrada 26.sıradan partimizin milletvekili adayı oldum.  26.sırada olmama rağmen partimi birinci sıraya taşımak için sabah  09°°da evimden çıkıp gece 23°°de  24°° ler de içeri girebildim. Bir çoğunuz evlerinizde otururken ben AKP’lilerin şiddetine maruz kalarak ev ev, esnaf esnaf mahalle ve ilçe ilçe parti gönüllüleriyle birlikte dolaştım durdum.

 Bütün bunları anlatmama rağmen büyük bir tepki göstererek. Sen üç aydır çalışıyorsun biz 25 yıldır çalışıyoruz bu köyde. Sen medyatik olmak için çalışıyorsun biz sessiz sessiz çalışıyoruz. Bu köyde kimleri tanıyorsun ?

  Bir başkası biz bu köyde yaşıyoruz 25 yıldıŕ diyerek hakarete varacak sözler uzadı gitti…

11219110_969388753093857_8465932059427259459_n

Peki kardeşim sormazlar mı adama…

1) Siz 25 yıldır bu Demirciköy’de yaşadığınızı ve çalıştığınızı söylüyorsunuz.2700 nüfusu olan bir köyde CHP ‘ye üye 30′u geçmiyor. Sonrada 25 yıldır biz burada çalışıyoruz “başkasının borusu ötmez”diyorsunuz. Bu mudur çalışmanızın başarınızın ölçüsü bu mudur? Otuz kişi CHP üyesi bununda dört’ü benim aileme ait.

2) Peki ben Demirciköy’e yeni taşındıysam bu bir suç mu? Yeni taşındığım bir yerde herkesi tanımıyor olmam doğal değil mi?

3) Bu partiye ister 1 günlük üye olsun ,o kişinin de, o partide söz hakkı vardır.O zaman CHP’nin etrafını dikenli tellerle örelim. Yeni insanlar giriş-çıkış yapmasınlar.İste CHP’deki bu zihniyet partimizin büyümesini ve gelişmesini engelliyor “HEP BEN CİLİK” var ya ……..

4) Ben sanki bu süreci evde oturarak geçirmişim de Demirciköy’ü karış  karış  gezip insanları tanımamışım…

5) Benim sizi gezmeme gerek var mı?

Siz zaten CHP’lisiniz…

Ben sizinle vakit kaybedeceğime İstanbul’da AKP’nin kalesi olan CHP’nin az oy aldığı yerlere gitmek oralarda çalışmalarımıza devam etmek daha doğru değil mi?

Ben 1 dakika bile boşa geçmesinde CHP hiç olmazsa biraz daha oylarını arttırsın diye çırpınırken sizdeki bu EGO ya bakın….Ben önce köydeki CHP’lileri gezecekmişim…Bu zihniyeti bir yerden tanıyoruz yabancı değiliz…

Ben birilerinin kuklası, birilerinin adamı,birilerinin maşası olmadım…Olmayacağım da…ben bu partiye birilerinin elini öpmek için de girmedim. Sadece partimin bir neferi olarak halkımın elini öpmeye ve onlar için hizmet etmeye geldim…

 

Ey el öptürmeye meraklı zihniyet!!!

Hz.Hüseyin Kerbela’da ”BEN BURDA BUGÜN DİRENMESEM,YARIN KİMSE DİRENMEZ” diyerek canını yarınlar için ortaya koymadı mı?

Ferman padişahın “DAĞLAR BİZİMDİR “diyerek. Zalime başkaldıran ve bunun için  dağları dost bilen boyun eğmeyi değil isyani seçen DADALOĞLUNDAN…

Hızır paşayla canı İçin  pazarlık yapan “DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN” diyen Pir Sultandan…..

Kızıl derede “BİZ BURAYA DÖNMEYE DEĞİL,ÖLMEYE GELDİK”diyen Mahirlerden….

İdam sehpasında ayaklarının altındaki tabureye kendisi tekme vuran ölüme koşan Denizlerden,Yusuf ve Hüseyinlerden….. Madımakta diri diri yakılanlardan. Gezi ruhundan, Gazi direnişinden ..kendime örnek aldım mücadele ettim ve edeceğim gerekirse bu partide onlar gibi de korkusuzca öleceğim!!!

  CHP ‘de benim gibiler çoğalacak sizler gibi başkalarına hayat tanımayan zihniyeti taşıyanlar bu partiden gidecekler…

 Bir CHP milletvekili adayının mahalle delegesi olarak seçilmesini engelleyen zihniyet, CHP ‘yi hiçbir zaman başarıya ulaştıramaz.Bu yobaz ve dar kafalı CHP üyeleri ya değişmelidir yahut kendi politik görüşleri doğrultusundaki partilere gitmelidirler.

 Benim mahalle delegesi olabilme gibi bir derdim yok.

 Benim derdim çok sevdiğim partimin her kademesinde görev almak ve partimin yücelmesini sağlamaktır.Bunu makam ve mevki olmadanda yapabilecek zihniyetteyim.

  Elbette ki partimize emeği geçen herkese saygım sonsuzdur ama partiye yeni gelenlere de verimi ve konumumu kaybedeceğim korkusuyla saldıranları da şiddetle kınıyorum!!!…

Gerçek bir partili isen her gelene kucak açarsın Mevlana gibi” kim olursan ne olursan ol gel” diyerek partini büyütmenin yollarını ararsın.

 

SONUÇ OLARAK SİYASİ MANEVRALAR İLE AĞALIK DÜZENİNİ ÖZLEYEN KÖHNE ZİHNİYETLERİN KARŞISINDA HEP BİRLİKTE GÜÇLE DURACAĞIZ !.. MÜCADELEMİZ SÜRECEK.

HÜLYA GÜR GÜNTAŞ

İSTANBUL GAZETEM 

Hülya Gür  Güntaş yazıları İstanbul Gazetem’de kendi köşesinde yer alacaktır .

 

 


Paylaş ve Beğen
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Related posts