Hüseyin Avni Sipahi Beşiktaşın haklarını savundu

Hüseyin Avni sipahi Beşiktaşın haklarını savundu
Hüseyin Avni sipahi Beşiktaşın haklarını savundu

Çayeli Vakfı Başkanı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy’e, Çekmeköylü’ye hizmet için Belediye Başkanlığı’na giden yola, doğduğu toprakların İstanbul’daki temsilcisi olan Çaydef’ten çıktı.Sipahi Çaydef Merkezinde ilgiyle karşılandı. Program öncesi yapılan sohbette siyaset hayatındaki geçmişinden bahsederken adeta  “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” mesajını verdi.

Hüseyin Avni Sipahi (50), 1984’te Anavatan Partisi’nde siyasete başladı. 1999 yerel seçimlerinde aday olduğu Taşdelen Beldesi’nden belediye başkanı seçildi ve 2 dönem başkanlık yaptı. Sipahi, Taşdelen’in Çekmeköy’e bağlanmasıyla birlikte 2008 yılında CHP’ye geçti. 2009 seçimlerinde CHP’den Çekmeköy Belediye Başkan Adayı oldu. Ancak seçimi kaybetti. 2014 yılında Beşiktaş ilçesinde CHP Meclis üyeliğine seçildi .

17-25 ARALIK OPERASYONLARINDA İSMİ GÜNDEME TEKRAR GELDİ

Hürriyet’ten Okan Konuralp’in haberine göre Sipahi’nin gözaltına alınmasına neden olan 17 Aralık Operasyonu’nun ayaklarından “TOKİ Dosyası” için 2 Mayıs 2014’te İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından takipsizlik kararı verilmişti. Başsavcılık, kararına delil yetersizliğini gerekçe göstermişti. ‘CHP’nin 17 Aralık’taki ismi’ olarak nitelendirilen Sipahi’nin istifa süreci de Başsavcılığın takipsizlik kararına atıfla başladı. 4 eski bakanla ilgili kurulan TBMM Soruşturma Komisyonu’nda görev alan CHP’li üyeler, Kılıçdaroğlu ’na “17- 24 Aralık soruşturmalarıyla ilgili verilen takipsizlik kararları ‘aklanma’ anlamına gelmiyor. Üstelik parti olarak da takipsizlik kararını kabul etmediğimizi ifade ediyoruz. Hal böyleyken dosyalarda ‘örgüt lideri’ olarak ismi geçen Sipahi, CHP’den uzaklaştırılmalı” mesajı gönderdi. Bu değerlendirmeyi haklı bulan Kılıçdaroğlu, dönemin İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’ya “Sipahi’nin partiden ihracı için düğmeye bas” talimatı gönderdi. Ancak Salıcı’nın “Partiden istifasının sağlanması daha doğru olur” önerisi nedeniyle ihraç seçeneğinden vazgeçildi. Sipahi’ye “İstifa etmemen halinde ihraç edileceksin” mesajı gönderildi. Sipahi de geçtiğimiz haftalarda istifa dilekçesini doğrudan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na iletti.

İBB ve BEŞİKTAŞ BELEDİYE MECLİSİNDE BAĞIMSIZ ÜYE

İstifasının ardından İBB ve Beşiktaş Meclis kürsülerinde bağımsız olarak yoluna devam eden Sipahi 2009 ‘da seçim konuşmasındaki “Yaptıklarım ,yapacaklarımın teminatıdır” sözünü Büyükşehir Meclis toplantısı ikinci birleşiminde yerine getirdi.

İBB’de  BEŞİKTAŞ

Beşiktaş İlçesi, Ortaköy Mah. 41 pafta 1382 ada 35 parselin bir kısmına ilişkin 1/1000 ölç.

Plan değişikliği hk. Planlama Müdürlüğü teklifi. (2016/653)
Beşiktaş İlçesi, Balmumucu Mah. 42 pafta 453 ada 1 parsel ve bitişiğindeki kadastral yola
ilişkin 1/1000 ölç. Plan değişikliği hk. Planlama Müdürlüğü teklifi. (2016/650)

 

 

Bir cevap yazın