Hüseyin Sağ “İBB Meclis toplantısında sordu”

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı / İSTANBUL GAZETEM

——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Hüseyin Sağ “İBB Meclis toplantısında sordu”

İstanbul’un Siluetlerine Yeni Hançerler Dev Dönme Dolaplar Geliyor!

  

CHP İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ yazılı soru önergesini meclis toplantısında sözlü okuyarak Kadir Topbaş’ın İstanbul için yeni bir çılgın proje düşündüğünü ve Harem Otogarı’nın yerine yapılacak dev dönme dolap ile İstanbul’un tarihi siluetini tamamen değiştireceğinin altını çizerek; “Tarihi yarımada silueti defalarca hançerlendi. Şimdi Anadolu yakası kaldı orası da dönme dolapla hançerlenmeye başlanılıyor. Yine hiçbir STK’ya sorma yok, halka sorma yok, meclis üyelerine sorma yok? Yine tek adam, yine tek seçici bu olamaz artık olmamalı. Bakınız böyle bir proje hayata geçirilebilir, iyide olabilir, fakat yeri burası mı olmalı” diyerek sitemde ve uyarılarda bulundu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2016 yılı Eylül ayı Meclis toplantılarında İBB MeclisininCHP’li Üyeleri Hüseyin Sağ, Hakkı Sağlam, Muzaffer Şahin, Aydın Düzgün, Seyit Ali Aydoğmuş, Deniz Erzincan, Nadir Ataman, Ülkü Koçar, Süleyman Kolcuoğl, İsmail Söylemez, Doğan Olgun ve Taner Kazanoğlu imzaları ile İBB Meclis Başkanlığına sunulan ve oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edilen yazılı soru önergesi:

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIĞI’NA

 

Tarafımıza gelen bilgi üzerine yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde İstanbul Üsküdar İlçesi Harem Otogarının olduğu bölgeye ve İstanbul’un çeşitli İlçelerinde hatta denizin üzerine Kadir Topbaş’ın talimatı ile Türkiye’de Zorlu Center, Ziraat Bankası, Soyak Kristal Kule, Sabiha Gökçen Terminal Binası ve bir çok projeye mühendislik hizmeti veren ARUP Şirketi tarafından çalışmaları yapılan dev dönme dolap yapılması planlanmaktadır ve projelendirme çalışmaları bitmiştir. “165 metre ile Avrupa’nın en büyüğü olacaktır”  denilmektedir. Her zamanki gibi “önce çalışmalar yapılsın nasıl olsa plan değişikliği daha sonra yapılır” anlayışı maalesef devam etmektedir.

Tarihi yarımada silueti defalarca hançerlendi. Şimdi Anadolu yakası kaldı orası da dönme dolapla hançerlenmeye başlanılıyor. Yine hiçbir STK’ya sorma yok, halka sorma yok, meclis üyelerine sorma yok? Eminim sözcü gazetesindeki Özlem Güvemli’nin bu haberi çıkana kadar hiçbir meclis üyesinin haberi yoktu. Yine tek adam, yine tek seçici bu olamaz artık olmamalı. Bakınız böyle bir proje hayata geçirilebilir, iyide olabilir fakat yeri burası mı olmalı. Bu çerçevede sormak gerekirse;

 

1.   Anılan projenin tam yeri neresidir, dönme dolap yapılması düşünülen diğer ilçeler hangileridir?

2.   Proje ile ilgili çalışmalar ne zaman başlamıştır, şu an hangi aşamadadır?

3.   Proje ile ilgili yapılan çalışmalar için ayrılan bütçe ne kadardır, ne kadarı kullanılmıştır?

4.   Proje ile ilgili bir ihale yapılmış mıdır? Varsa katılanların sayısı ve verilen teklifler nelerdir?

5.   Proje çalışması yapan firma seçimi hangi yolla yapılmıştır?

 

 

İBB  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

sosyal medyalarda paylaşalım
error0

Bir cevap yazın