İBB ömer Lütfi Arı , Yerel seçim konuşması

İBB AK PARTİ MECLİS GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖMER LÜTFİ ARI’NIN YEREL SEÇİMLERE DAİR MECLİS KONUŞMASI:

Kıymetli Başkanım, Değerli Meclis Üyeleri, Hizmet etmekten şeref duyduğumuz güzel İstanbul’umuzun güzel insanları, Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yeni bir yıla girmiş bulunuyoruz. Bizler, bu dünya hanının yolcuları; milleti, inançları, coğrafyası, düşünceleri ve yaşam tarzları ne kadar farklı olsa da, nihayetinde Adem ile Havva’dan olma büyük insanlık ailesinin mensuplarıyız ve hakikatte öz be öz kardeşiz. Farklılıklarımız olsa da bu farklılıkların zenginliğimiz olduğunu bilerek hepimiz yeryüzünde aynı kaderin yolcularıyız.

İşte bu idrak ve anlayışla, hem ülkemizde, hem de tüm dünyada: savaşın, göz yaşının, zulmün olmadığı; geçici dünya hayatlarımızın huzur, mutluluk ve sağlıkla geçtiği yeni bir yıl ve istikbal temenni ediyorum. Siyasetle meşgul olan bizler için yeni yıl çok hızlı başladı. Demokrasinin belki de en doğrudan şekilde tezahür ettiği yerel yönetimlerde; yerel demokrasinin olmaz olmazı olan seçimlere doğru gidiyoruz. Bu süreçte, başta İstanbul Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adayları olmak üzere Türkiye’nin her yerinde millete hizmet etme gayesiyle yola çıkan ve mesuliyete aday olan herkesi öncelikle tebrik ediyorum.

1994’ den bu yana İstanbul’u yönetme ve İstanbullulara hizmet etme şerefine nail olmuş bir hareketin mensupları olarak, bugün yaptığımız hizmetlerimizi 31 Martta inşallah halkımızın takdirlerine arz edeceğiz. Ve yeni dönem için, Ak Parti’nin kuruluşundan önce ve sonrasında devrim niteliğinde hizmetlere imza atmış, sadece yolları yapmakla kalmamış gönüllere yol olmuş, en çetin ve çileli zamanlarda davasından zerre taviz vermemiş, aldığı her vazifenin hakkını vermek için gece gündüz çalışmış olan; Üslubu, nevi şahsına münhasır mizacıyla, milletimizin gönlünde olmayı her daim başarmış 94’ten beri Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmuş kıymetli büyüğümüz, Sn. Binali Yıldırım bey Türkiye’nin başkentinden dünyanın başkenti İstanbul’u yönetmeye aday olmuşlardır. Kendilerine yuvaya hoş geldiniz diyorum. İstanbul’umuz için hayırlı uğurlu olsun. Rabbimden kendisine daha nice uzun yıllar milletimize, İstanbullulara hizmet etme imkânı vermesini niyaz ediyoruz.

Yine İBB meclis üyemiz Beylikdüzü Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’nun CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hayırlı olsun diyorum, kendisinin siyasi rekabete getireceği nezaket ve seviye için şimdiden teşekkür ediyorum, Belediye başkanlığı olmasa da en azından bu kazanımı sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Bir iki hususu da ifade ederek sözlerime son vereceğim.

Değerli Meclis Üyeleri, Sn. Genel Başkanımızın Çevreci Propaganda süreci olarak takdim ettiği, ses ve çevre kirliliğine mahal vermeyecek bir seçim süreci çağrısına muhalefet partilerinin de destek olacağına ilişkin temennimi buradan ifade etmek istiyorum. Umarım tüm Türkiye’ye örnek olacak ve bundan sonrası için alışkanlığa dönüşmesini arzu ettiğimiz çevreci bir anlayışı seçimler vesilesiyle hâkim kılabiliriz. Yine Meclis Başkanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Sn. Binali Yıldırım’ın siyasi yarışın yerel sorunlar ve gündemler ölçeğinde devam etmesi gerektiği temennisini buradan yinelemek istiyorum. Retorikten ve hamasetten uzak, İstanbul için rasyonel temelli fikir ve projelerin rekabet ettiği bir seçim sürecinin şehrimiz için hayırlı olacağı muhakkaktır. Tüm adayların bu ilke ve prensiple hareket etmesi halinde demokrasimizi için de önemli bir mesafe alınacağını düşünüyorum. Tekrar yeni yılınızı tebrik ediyor, 31 Mart seçim sürecinin şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. AK Parti olarak YILDIRIM hızıyla İstanbul için çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Bir cevap yazın