İmamoğlu destek verdi

İmamoğlu destek verdi

Ekrem İmamoğlu, DW Türkçe’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
DW Türkçe muhabirinin “Babacan ve Davutoğlu’nun yeni parti hazırlıklarına ne diyorsunuz? Türkiye siyasetinin bugünkü dengelerini değiştirebilecek bir ivme yaratabileceklerini düşünüyor musunuz” sorusuna İmamoğlu, şu yanıtı verdi:
 
“Güçlü geçmişleri var elbette. Kendi partilerinde çok üst seviyede sorumluluklar elde etmiş kişilikler. Tabi toplumda nasıl bir karşılık bulacağını elbette zaman gösterir. Kararlı duruşlar siyasette çok önemlidir. Geri adım atmamalar ve eğer bir inançları varsa sürece dair ondan asla vazgeçmemeleri çok değerlidir. Türkiye’nin kararlı duruşlara ihtiyacı var ve yeni nesil bir siyaset dilinin, yeni nesil bir yönetim anlayışının Türkiye’de ihtiyaç duyulduğunu hissediyorum. Buna bizim cevap vermemiz lazım.

‘İHTİYAÇ VAR’

İmamoğlu’ndan Babacan ve Davutoğlu’na destek!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kurma çalışmalarına destek verdi.
İmamoğlu’ndan Babacan ve Davutoğlu’na destek!
Yeni kurulan bu tarz şeylerin de ihtiyaçtan doğduğunu düşünüyorum. Umuyorum hep birlikte güzel işlere imza atarız. Hep birlikte derken şunu kast ediyorum, Türkiye’nin iyi başarılı siyasi mekanizmalara, siyasi partilere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Tek başına kişiliklerin faydadan çok zarar verdiğini yakinen görüyoruz.”
 
GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ
https://www.youtube.com/watch?v=vHn_RJfmvfw