İstanbul Gazetem Avcılar Avcılar Kadın Eli Grubu “Basın Açıklaması” yaptı

 

İstanbul Gazetem Avcılar

Avcılar Kadın Eli Grubu “Basın Açıklaması”

KONU : Adana – Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Orta Öğretim Kız Öğrenci Yurdu’ndaki yangın hakkında basın açıklaması.

YER : AVCILAR

Değerli Basın Mensupları, Sevgili Halkımız ve Tüm Katılımcılar, Adana’da yanarak yaşamını yitiren çocuklarımız anaların, babaların ve Türkiye’nin 80 milyonunun yüreğini yakmıştır. Kapalı kapılar ardında istismar edilip yaşama güvenlikleri yok edilerek, işkence edilerek öldürülmüşlerdir. Sivas’ta, 2 Temmuz’da 37 canı yakan zihniyet yıllar sonra bu çocuklarımızı Adana’nın Aladağ İlçesi’nde, sözde yardım derneği görünümündeki bir binada katletmiştir. Çocuklarımız ölümün sessiz çığlığını bütün Türkiye’ye duyurmuşlar, ancak iktidara duyuramamışlardır.

Faillerinin derhal yakalanıp yargılanmalarını istiyoruz.

Önce tacize, tecavüze uğrayarak mağdur kalan kızlarımızın son olarak da yanarak yakılması bir istismar halkası daha eklemiştir. Oysa Cumhuriyetin kurulmasında kadın kahramanların, annelerin, kız çocukların emperyalizmle mücadele verdiğini biliyoruz. Biz kadınlar nasıl ki Cumhuriyetin kurulmasına destek verdiysek bugün bu çocuklarımızın tacize, tecavüze ve çocuk gelin olmasına karşı direneceğimizi tüm Türkiye halkına duyurur, Adana’da yanan çocuklarımızın failleri bulunup yargılanana kadar bu davanın takipçisi olacağımızı AKP İktidarına duyururuz.

Çocuklarımızı cemaatlere, Ensar vakfına, Süleymancılara, Fethullahçılara bırakılmasına ve çocuklarımızın yaşam haklarının ellerinden alınmasına izin vermeyeceğimizi tüm dünyaya bildiririz. Sözlerimizi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün şu naçizane sözleriyle bitiriyoruz. “Efendiler ve Ey Türk Milleti! Biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz.

En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.

Teşekkürler

Avcılar Kadın Eli Grubu

 

 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın