İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü görme engelli çocuklar için

il_emniyet_mudurlugu_sariyer_ilce_mudurlugu_istanbulgazetem

 

İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 

 

 

Hayatın bazı zorlukları bizlere “İmkansız” kelimesini kullandırır. Bu kelime İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan için geçerli olmadı. Görme engelli çocukları ziyaretinde ,onların polis olma hayallerini dinleyen Çalışkan , onlar için imkansız olan bu hayali bir günlüğüne gerçekleştirmek için Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğünde etkinlik düzenletti.

Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu’nun öğrencileri, sabah saatlerinde öğretmenleri ve okul müdürü Müjdat Kalkan tarafından Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen çocuklar, bir günlüğüne polis üniforması giydiler.

 

 

DSCF4269Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve tüm polis mensupları tarafından karşılanan çocuklar, polis kıyafetleri ile  emniyet içindeki bazı birimlerde görevlendirildiler. Telsizlerle anons yapmaya başlayan öğrenciler, etkinliğe polis arabalarıyla devriyeye çıkarak devam ettiler.Bu mutlu anlara ortak olan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı  Emniyet güçlerinin halkın huzuru için , mutlu yaşam ortamları sağlamak için hizmet vermekte olduğunu dile getirerek , İstanbul İl Emniyet Müdürü Sayın Dr. Mustafa Çalışkan’ın sevgi ve selamlarını misafir ettikleri çocuklara iletti.

 

Dr.MustafaCaliskanDr. Mustafa ÇALIŞKAN

İstanbul İl Emniyet Müdürü
1.Sınıf Emniyet Müdürü

 

1968 yılında Nevşehir ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’ de tamamlayarak 1983 yılında Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 yılında Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu.

1991 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya ve Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 yılları arasında BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 yılları arasında da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı.

Polis Koleji, Polis Akademisi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını bitirmiştir.

2014 yılı Ocak ayında İstanbul ‘a atanan Mustafa ÇALIŞKAN Yıkıcı Bölücü Örgütlerle Mücadele, VİP, Terörle Mücadele Kurslarını görmüştür.

İyi derece İngilizce bilen Mustafa ÇALIŞKAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

İSTANBUL GAZETEM HABER FOTOĞRAFLARI FACEBOOK SAYFAMIZDADIR. 

 

HÜLYA GÜNTAŞ
HÜLYA GÜNTAŞ

 

 

Bir cevap yazın