İYİ PARTİ Kağıthane Belediye Başkan Adayı

İYİ PARTİ’NİN KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ASLAN OLDU

“KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEKİ İSRAFA SON VERECEĞİZ!”

“KAĞITHANE BİR MEYDANI HAK ETMİYOR MU? “


İYİ Parti’nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı Mehmet Aslan oldu. Aslan için İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığında aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Asla, konuşmasında Kâğıthan’deki mevcut belediyede yapilan israfa çarpıcı bir örnek verdi.

—-
İYİ Parti’nin CHP ile kurduğu güç birliği çerçevesinde İYİ Parti adayının desteklenecegi Kağıthane için Belediye Başkan Adayı, İYİParti Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Aslan oldu..

Aslan için düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Kâğıthane İlçe Başkanı Suat Salter, Mehmet Aslan’a bu çıktığı yolda sonuna kadar destek olacaklarını, adil, yaşanabilir bir Kağıthane için çalışacaklarını söyledi..

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu ise “Siyasette benden gençleri takdim etmek nasip olmamıştı. Bugün ilk kez kendimden genç bir kardeşimi takdim ediyorum. Türk siyasetinin genç, dünyayı farklı okuyabilen, dinamik isimlere de ihtiyacı var.” diye konuştu.

Kavuncu;
“Kağıthane en iddialı olduğumuz ilçelerden biri. İşsizlik oranı çok yüksek. Temel problemlerden biri uyuşturucu. Mehmet kardeşimin bu konuda yapmış olduğu çalışmalar zaten biliniyor. Hemen hemen her ilçedeki benzer sorunları Kağıthane  daha sancılı yaşıyor. Bunlara İYİ bir vizyonla çözüm getireceğiz. Daha 2. yılını tamamlamamış bir parti olarak 2. Seçime giriyoruz. Allah’a şükür cok iyi gidiyoruz.
Bu güç birliği, önce insallah ülkemize ve ardından partimize hayırlı olsun.. ” ifadelerini kullandı.


Kâğıthane Belediye Başkan Adayı Mehmet Aslan, “İnandığı davasında ne olursa olsun vazgevmeyen cesurların var oldugunu gösteren Sayın Genel Başkanım ve dava arkadaşlarım oldugu icin onur duyuyorum.”diyerek konuşmasına başladı..

Aslan “Kağıthane’nin drumunu hepimiz biliyoruz.
Çevresindeki ilcelerin yanında Kağıthane’nin geride kalmasını ben kabul edemiyorum. Çirkinliğe terk edilmiş bir ilçeyi iyilestirecegiz.. İnsanımız mutlu olacak ve orada yaşamak isteyecek. Hiçbiri imkansiz degil; yeter ki imkanlari doğru ve dürüstçe kullanalım.. Dürüst ve namuslu bir sekilde isimizi yaparsak, hepsi mümkün.” dedi.

Kağıthane’nin mevcut belediyesine yönelik eleştirilerini dile getiren Mehmet Aslan, “Belediyede 128 kiralık araç var.Bunun masrafı aylık 12,5 milyon TL ediyor. Bir yılda ne kadar ettiğini hesaplayın.. 140- 145 milyon TL yıllık sadece araç masrafı.
Bu israfı engelleyerek o parayı ailelere yardım, öğrencilere burs ve alt yapı olarak degerlendireceğim.” diye konuştu..“19 mahallesi olan bir ilçe, 430 bin nüfusu olan bir ilçe bir meydanı hak etmiyor mu? Güzel sokakları, ışıl ışıl caddeleri hak etmiyor mu?” diyen Aslan, belediyeciliğin siyaset üstü olduğunun altını çizerek “Belediye başkanlığımda hizmette insanları ayıran namerttir.” diyerek herkese eşit hizmet vurgusu yaptı.

Gençleri her daim öncelikli olacağını vurgulayan Mehmet Aslan için düzenlenen toplantının sonunda geçen hafta içinde yitirdiğimiz Ozan Arif’, kendi dizeleri ile anıldı.  —

Bir cevap yazın