Joker dolu dizgin koşuyor

Joker dolu dizgin koşuyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ortalık karıştığı için yazılarımıza ara vermiştik. Yeni gündem erken seçimle hayat devam ediyor. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim.

  Sarıyer’de gündem durmuyor, Muhtarlar Dernek Başkanının talihsiz açıklamasından sonra, bir yerel basın mensubunun “Şerefsiz” ilan edilmesinin ardından sıra bizim Joker’in maceralarına geldi. 

joker_sariyer_golge_kadin-1000x547

Jokerimizin maceralarını “İstanbul Gazetem / Yazarlar/ Gölge Kadın” linkimden takip edebilirsiniz. En çok gelen maillerde sorunuz kim olduğum ve hangi siyasi partiye destek verdiğim olmuş. Kimliğim gizemli yazılarımız açısından gizli tutulacaktır. siyasi görüşüm isim vermeden doğunun en güçlü partisi diyebiliriz.  Sanırım anlamışsınızdır. Sarıyer ilçesine geleli henüz üç beş sene oldu desem yalan olmaz. Fakat çok sevdim burayı. Tüm sorunlarınızda sizlerin yerine sayfalarımdan sesleneceğim. Ramazan etkinliklerinin üç veya beşincisinde tanıştığım İstanbul Gazetem İmtiyaz sahibi Varol Kısa ile ortak projemiz olarak başladığım “Sarıyer Gölge Kadın”  sizlerden gelen yoğun ilgiyle sanırım süreklilik sağlayacak. İlginiz için ve mailleriniz için çok teşekkür ederim.

 

JOKER DOLU DİZGİN KOŞUYOR..

Joker bu fırsatı affeder mi? Mağdur edebiyatı sonrası tüm söz verdiği aday adaylarına “Elimden bir şey gelmedi” diyerek umut tacirliği yaptığı kişilerden paralarını alarak bir tatil düzenledi ve yanına aldığı bir iki ekip arkadaşıyla Ankara otellerini mesken etti. Amaç geride kalanlara “bakın sizler için ” buradayım imajını vermekti. Alınan otel fişleri bir işe daha yaracak ve Joker yine iki defa şanslı olacaktı.

Nasıl mı?

Tatil yaptığı Ankara’da otel masraflarını İstanbul’da bir kurumda gider olarak gösterecek ve parasını tekrar alacaktı. Öyle rahattı ki, bu işi yaparken ve öyle bir abartmıştı ki; İstanbul’da kalan diğer bir ekip arkadaşına masraf göstereceği kurumun adını söyleyerek ; “Git oradan bir miktar para al, sende gel ” diye bilecek kadar öz güveni tavan yapmıştı. Gerçi ilerleyen yazılarda göreceksiniz ki Joker’in bu öz güveni yersiz değilmiş ve “Joker dolu dizgin koşuyor” cümlesi 2016 yılı Ocak , Şubat aylarında Sarıyer sokaklarında en çok söylenen sözler arasında yer alıyordu.

Tatil bitmiş seçimler sonuçlanmış ve artık Joker ile ekibi tekrar Sarıyer sokaklarında yer almaya başlamıştı. Sessizce geçen iki yılın ardından yine seçim duyuruları Sarıyer sokaklarında kulakları çınlatıyordu. Bu seçim tam Joker için biçilmiş kaftandı.

Neden mi ?

tarih_joker
tarih_joker

Çünkü kendi sözünün geçtiği partinin delege,mahalle başkanı ve ilçe başkanı seçimleriydi. Zaten parayı bunlardan götüren Joker “Allah gözünü doyursun” dense de doymak bilmeyen bir hırsın içine girmişti. O tarihlerde yanında olan bir kaç kişi ile yine sokaklarda boy göstermeye gelmişti. Bu sefer iki kat güçlüydü . Çünkü arkasında en büyük düşmanı görülen güç artık yanında , el ele , kol kola, omuz omuza yola baş koymuşlardı. İşte bu yüzden artık iki kat güçlü iki kat daha hırslıydı. Joker2e bir hikaye anlatalım .

Ey sayın Joker!

Sultan Süleyman vasiyet eder , beni gömerken sakın tabutumun üzerini kapatmayın, elimin birini de dışarıda tutun. Halkım görsün ki; Öbür dünyaya sadece sen gidiyorsun. Aç gözlülük yapmasınlar” işte sen artık çok aç gözlü oldun ey Joker. sen bunları unutsan da, ailenden , aile bireylerinden bir bir çıkacak bunlar . Aldığın evleri başlarına yıkılacak, aldığın arabalar ile kaza yaşayacaklar ve onlarda ömür boyu iz kalacak. Ve o gün sen “Ben ne yaptım da bunlar geldi başına çocuklarımın?” diye soracaksın ya, işte o zaman bu gölge kadının hikayesi aklına gelsin. Gerçi, sende bu kadar ince yürekli vicdan olsa bu yazılarda olmazdın. Buda acı bir gerçek . Yani sen bu yaptıklarını hep bir kılıf bularak yanındakilere anlatacaksın.

Aldım ama neden bir sorun?

İnsanlar sana bunca insana neden umut tacirliği yaptın dediklerinde , “Aldım paralarını ama bir sorun neden ? ” diye sen soru yöneltecek kadar ar damarı çatlamış birisin. Neyse zaten 2016 Ekim aylarında Sarıyer’de senin gibi bir çok arsızın olduğunu kamuoyu öğreniyor olacak. Aslında Sarıyer’in en ilginç yanı seni ve ekim ayında ortaya çıkan “Şerefsizi”  çok iyi bilmeleri. Fakat kendilerininde bir  açığı varmış gibi görmemezlikten gelmeleri senden ve o şerefsiz den çok olduğunu düşündürmüyor desem yalan olur.

İlk seçim DELEGELER …

 

JOKER VE MAHALLE SEÇİMLERİ

Maceramızın devamı Perşembe günü saat 22:00 da sizlerle olacaktır. Yazılı basında maceraları okumak istiyorsanız ABONE olun, Gazeteniz kapınıza gelsin . 0546 875 56 05

 

Sarıyer'de Şerefsiz Polimiği
Sarıyer’de Şerefsiz Polimiği

 

YAZARIMIZ GÖLGE KADIN’A SPONSOR OLAN TÜM KİŞİ ve KURUMLARA TEŞEKKÜR EDER. 

YENİ SPONSORLARIMIZ İÇİN 

 

 DESTEK HESABIMIZ

YAPI KREDİ

Ferahevler Şubesi

Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın