Kağıthane Belediyesi Basın açıklaması

Kağıthane Belediyesi Basın açıklaması

İhlas Haber Ajansı, bugün abonelerine “Kağıthane’de Hafriyat Terörü Devam Ediyor” başlığıyla bir haber servis etmiştir. Haberde kaçak hafriyat dökümü yapıldığı, kaçak hafriyatın havadan görüntülendiği ve olayla ilgili de mahalle sakini olduğu iddia edilen bir kişinin röportajına yer verilmiştir.

 
Maalesef, haber ajansı, kurumumuz aleyhine ve habercilik ilkelerine aykırı olarak daha önce yaptığı gibi yanlı, maksatlı, yönlendirmeli- asılsız haberlerine devam etmektedir. “Terör” kelimesi ile kurumumuzla ilgili kasıtlı bir algı oluşturma çabası içine girmiş durumdadır. Yapılan haberlerle ilgili kurumumuzun görüşü alınmamış, bilgi müracaatında bulunulmamıştır. Bu da basın meslek ilkelerine aykırıdır.
 
Arıcılar Bölgesi’nde hali hazırda yol yapımı (Kağıthane TEM Yanyol Arıcılar Bağlantı Yolu ve Arıcılar Yolu Revizyon İnşaatı) ile ilgili hafriyat çalışmaları devam ediyor. Bunun yanı sıra gece kondu bölgesi olan alan kentsel dönüşüm çerçevesinde anlaşmalı şekilde özel mülkiyete geçmiş durumdadır. Gecekonduların, oluşturulacak yeni yaşam alanı için yıkım işlemleri gerçekleşmiş ve kendileri tarafından bekçi görevlendirilerek kontrol altına alınmıştır. Yıkım sonrası oluşan moloz ve kalıntıların kaldırılması da belli bir plan dahilinde yapılmakta ve belediyemiz tarafından takip edilmektedir. Söz konusu yere “Kaçak Hafriyat Dökümü” bu şekilde de önlenmektedir.
 
Haberde röportaj yapılan kişi Okan Ulusoy isimli şahıs söz konusu yerde ikamet etmemektedir. Çevre sakini vatandaşlardan edinilen bilgiye göre şahıs belirli zamanlarda sadece iş amaçlı alana gelmektedir. Gecekondulardan arta kalan yıkıntıları hafriyat dökümü diye yorumlaması bu sebepledir.

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın