Kağıthane Belediyesi "Ücretsiz servis sağlıyor"

 
KAĞITHANE BELEDİYESİ ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLIYOR
 
Hasta ve engelli vatandaşlar ile spor kulüpleri, dernekler, eğitim kurumları ve cenaze hizmetleri için 2015 yılında toplam 25 bine yakın araç gönderimini ücretsiz gerçekleştiren Kağıthane Belediyesi, verdiği hizmetle vatandaşa adeta ‘yol arkadaşlığı’ yapıyor.
 
Kağıthane’de ikamet eden ve araç ihtiyacı bulunan diyabet hastaları ile engelli vatandaşların günlük rutinlerini gerçekleştirebilmeleri ve hastanelere gidebilmeleri için toplam 2381 aracın belediye tarafından ücretsiz tahsis edildiği belirtilirken, hasta ve engelli vatandaşların yanı sıra ilçedeki spor kulüpleri, dernekler ve eğitim kurumlarının ulaşım ihtiyaçlarının karşılandığı açıklandı. Spor kulüplerine 2272, derneklere 337 ve eğitim kurumlarına da 2221 defa ücretsiz araç tahsisi gerçekleştirildiği belirtildi.
 
Geçtiğimiz yıl içinde cenaze hizmetleri için toplam 1868 araç tahsis edilirken bunun 325 tanesini şehir dışına gönderilen cenaze araçları oluşturdu. Kağıthane’de yaşadığı halde hayatını kaybettikten sonra kendi memleketinde son yolculuğuna uğurlanan vatandaşların cenazeleri ile birlikte, yakınları Türkiye’nin hangi iline olursa olsun fark etmeksizin Kağıthane Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla götürüldü. Sağlanan diğer hizmetler ile birlikte ise yıl içinde toplam tahsis edilen araç sayısının 25 bin’e yakın olduğu açıklandı.
 
Başkan Fazlı Kılıç;‘’Vatandaşın hem yol arkadaşı, hem de can yoldaşıyız.’’
 
Cenaze hizmeti konusunda özel bir hassasiyet gösterdiklerini belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ‘’ Bazı vatandaşlarımız vefatlarından önce, vasiyetlerinde kendi memleketlerine, köylerine defnedilmek istediklerini belirtiyorlar ancak yakınlarının maddi yetersizlikleri bazen bunu mümkün kılmayabiliyor. Biz de onların bu son isteklerini yerine getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz.’ dedi.
Engelliler ve diyabet hastaları için de son derece hassas olduklarını ifade eden Başkan Kılıç; ‘’ Unutulmamalı ki bir hastanın iyileşme sürecinde en çok morale ihtiyacı var. Vatandaşa hizmet sunarken her zaman güleryüz göstermelisiniz, bir hastaya tebessümle, samimi bir şekilde yaklaşmanız onun moralini yükseltecektir.’’ şeklinde konuştu.
 
Başkan Kılıç Engelli Vatandaşla
 
 
Cenaze Hizmetleri Araç (1)

Bir cevap yazın