Kağıthane çiçek açtı

Kağıthane ilçesinin em çok okunan gazetesi İstanbul Gazetem ,bugün Kağıthane ilçesinin renga renk oluşunu seyretti. 

KAĞITHANE ÇİÇEK AÇTI

Kağıthane Belediyesi’nin ilçe genelinde yaptığı peyzaj çalışmalarıyla 1 milyona yakın tohum toprakla buluşturuldu. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte de ekilen tohumlar filizlenerek rengarenk çiçeklere dönüştü.

 

Kağıthane Belediyesi’nin ilçe genelinde yaptığı peyzaj çalışmalarıyla 1 milyona yakın tohum toprakla buluşturuldu. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte de ekilen tohumlar filizlenerek rengarenk çiçeklere dönüştü. Kasım ayında başlanıp Ocak ayına kadar devam eden dikim işlemlerinin ardından Mart ayıyla birlikte, doğanın tüm güzelliklerini ve renklerini içinde barındıran çiçekler Kağıthane’nin yeşiline renk kattı. İstanbul’un en büyük mesire alanlarından biri olan Hasbahçe, Kağıthane’deki renk cümbüşünün merkezi olurken toplam 600 bin adet Çuha, Sıklamen ve Menekşeye ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkıyor.

 

İstanbulluları özellikle hafta sonları ailecek dinlenme ve piknik yapmak amacıyla geldikleri Hasbahçe’de rengarenk laleler karşıladı. Vatandaşlar renk renk lalelerin arasında fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Yeni evli çiftlerin de fotoğraf için ilk tercihleri arasında yer bulan Hasbahçe, bu yönüyle İstanbul’un selfie mekanlarından biri oldu. Özellikle Nisan ayı itibariyle tüm lalelerin açmasıyla birlikte görsel güzelliğinin şölene dönüşmesi bekleniyor.

 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Laleleriyle meşhur olan Kağıthane, Evliya Çelebi’nin Seyahatname eserinde de kendine; ”Lale vakti buraya gelenlerin aklı perişan olur” cümlesiyle yer bulmuştu.

 

Bir cevap yazın