Kılıç Taekwondo Poomse Takımı

İstanbul Gazetem Spor

Kılıç Taekwondo Poomse Takımı

Kılıç Taekwondo Spor Kulübü şampiyonlarını hazırladı.  7 DAN Milli Sporcu, Hakem ve Antrenör İsmail Kılıç eğitmenliğinde sıfırdan başlayan yeni fidanlar artık Poomse müsabakaları için hazır olduklarını yaptıkları atrenmanla hocalarına ispatladılar.  Bu ispatta spor ve sporcunun her zaman yanında olan İstanbul Gazetem ekibimizde yer aldı.

 POOMSE
Poomseler Taekwondonun kendisi için çok gerekli olan çalışma kalıpları ve şablonlarıdır. Bu konunun niye önemle altını çizdiğimi anlamışsınızdırÇoğu taekwondo çalışanı poomseleri şuursuz bir şekilde sadece gösteri hareketleri zannederek çalışmaz ve üzerinde durmazlar.Bu nedenlede poomseleri yapamaz ve gerçek anlamlarını bilemezler.Zannederim bu yüzdende iyi bir müsabıkta olamazlar.
  Poomse beceriler üzerine odaklanmış modeller kalıplar oluşturarak ,beceri ve hareketlerin geliştirilmesini sağlayan standardize edişmiş kalıp hareketlerdir.Her taekwondocu bu standart hareketleri takip ederek ve uygulayarak daha zor becerileri yapma yeteneği kazanabilir
Bu nedenle poomse bir çalışma metodudur.Ve parçaları taekwondodaki temel beceri hareketleridir.Temel dövüşme tekniklerinin kalıpları ,örnekleridir.Bu nedenle taekwondodaki beceri ve teknikleriniz güzel değilse bilin ki daha işin başından poomsenin önemini anlayamamış ve çalışmamışsınız demektir.

 

KILIÇ TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ

Uluslararası başarılarıyla Türkiye’de isminden bahsettiren 7 dan Milli Sporcu , Milli Hakem ve Antrenör İsmail KILIÇ yönetimindeki “Kılıç Taekwondo Spor okulu” nu sizlerle buluşturuyoruz .

Yeni nesillere kendi bünyesinde katkı sağlayacağını belirterek İstanbul ‘un Kağıthane ilçesinde bir spor salonu açan KILIÇ; Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ ‘ın özel ilgilendiği, burada çalışma ortamı kendisinin istediği şekilde olan bir spor tesisi kurduğunu ve ilk öğrencilerinin artık Şampiyonalara katılmaya hazır olduğunu açıkladı. İki sene önce Sanayi Mahallesi , Sakarya sokak No: 27 Kağıthane adresinde açılan “Kılıç Taewondo spor kulübü” ilk öğrencileri kayıtları ile spor arenasına merhaba demişti. Bugüne gelinceye kadar  yurtiçi ve yurtdışı müsabakalarda şampiyonluklar kazanan Kılıç Taekwonda Spor kulübü kendi bünyesinde yetiştirdiği ilk sporcularıyla poomse takımını hazır hale getirdi. Genç sporcuların başarılı sonuçlarını İstanbul Gazetem’den takip edebileceksiniz.

Bizlere sohbet anında ” Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ , gerçekten spora ve sporcuya verdiği önemi göstererek büyük cesaret verdi .Kendisine sizlerin aracılığı ile şahsım ve sporcularım adına teşekkürlerimizi sunuyorum .” dedi .

 

                 İSMAİL KILIÇ KİMDİR ?

İsmail Kılıç 1963 Sivas doğumlu olup evli ve iki çocuk babasıdır. Hocamız Taekwondo aşığı bir antrenördür.İsmail Kılıç 1980 yılından beri sporun içerisinde olup  Mustafa Atmaca ve Tamer Taşpınar hocaların  Salonunda  Taekwondo ya  6 yıl aralıksız olarak devam etti.

1986 yılında  kardeşi Nafia Kılıç ile birlikte Kılıç Taekwondo spor salonu kurarak sayısız İstanbul ve Türkiye şampiyonalarında bir çok dereceler elde ettiler.Hocamız  Türkiye,  Avrupa ve Dünya Şampiyonu Bir çok örgenci yetiştirmiş ve milli takıma kazandırmıştır. 

Bunlardan bazıları halen spora aktif olarak Hakem, Antrenör ve yarışmacı olarak devam etmekledir. Poomse Avrupa Şampiyonu Nafia Kılıç , Dünya 2.si Zeynel Çelik başta olmak üzere sıra ile bir kaç isim vermek gerekirse şu anda halen Kılıç Spor Kulübü Bünyesinde bulunan

Yaşar Sinan Çiçek (İspanya Uluslarlararası Şampiyonu ,Türkiye Şampiyonu , Milli Sporcu )

Tuğba Bater (Türkiye Şampiyonu , Milli Sporcu)

Semih Kocaoğlu (Türkiye ve Balkan Şampiyonu)

Oktay Ersöz  (Guruplar Türkiye Şampiyonu)

Emre Ersöz  (Türkiye Şampiyonu , Milli Sporcu )

Mustafa Kerem Öztürk  (İstanbul Şampiyonu )

daha yazmadığımız bir çok sporcu yetiştiren İsmail KILIÇ hocamıza başarılarının devamını diliyoruz .

 

ANTREMAN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts