Kılıçdaroğlu gurup toplantısında konuşuyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Toplantı salonu Türkiye’nin her yerinden gelen CHP üyeleri tıklım tıklım doldurdu aynı zamanda bina dışında yüzlerce üye salona giremediği için bekliyor. . Kılıçdaroğlu ses sistemindeki sorun nedeniyle kürsü yerine grup başkanı koltuğunda konuşma yapıyor

İstanbul Gazetem – Ankara

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle;

* Kadınların gücü bu teklifin geri alınmasını sağladı. İlk kez kadınlar güçlerinin farkına vardılar. Geri çekilen bir gece yarısı teklife eklenmiştir. Ben bildiğimizi yaparım anlayışıyla inerge verilmiş, yeterli çoğunluk olmayınca bugüne sarkmıştır.

* En büyük tepkiyi kadınlar vermiştir. 83 kadın örgütü ortak bir bildiri yayınlamıştır, teklif kabul edilmesin demiştir. Kadınlar gücünü göstermiştir.

* Bazıları dini referans vererek bunu kabul edilebilir hale getirmek istediler

 

Grup toplantısının yapıldığı salondaki kadınların ellerinde pankartlar ve tezahüratlarla karşıladığı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu konuşmasına kadınlara teşekkürle başladı. Fazıl Say’ın dünyanın en prestijli ödüllerinden biri Bethooven Akademi Ödülü’nü kazandığını belirterek kutlayan Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Ömer Lütfi Baydar’ın da NATO Parlamenter Asamblesi Başkan Yardımcılığına seçildiği bilgisini paylaştı. Konuşmasının başında bir süre ses sistemiyle ilgili sorun yaşayan Kılıçdaroğlu, daha sonra sorunun giderilmesiyle birlikte konuşmasını sürdürdü. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 
“Bugün esnaf kardeşlerimizin sorunlarını aktaracaktım ama gündem çok hızlı değişti, bunu önümüzdeki haftaya erteliyorum. Ama, Türkiye tarihinin en ciddi krizlerinden birini taşıyor. Freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Hepimizin kaygısı var. İş vereni yatırım yapmıyor, işsizlik, dolar almış başını gidiyor ama bunların tek bir derdi var: ‘Tecavüzcüleri hapishaneden nasıl kurtarırız’.
 
Türkiye’nin bütün kadınlarıyla onur ve gurur duyuyorum. Eğer bugün Adalet ve Kalkınma Partisi yani AKP geri adım atmışsa, bu adımı geri attıran bu ülkenin yiğit kadınlarıdır. Bu ülkenin geleceği sizin ellerinizde. Çocuklarımızı siz yetiştiriyorsunuz. Önce bu ülkenin bütün kadınlarına yürekten teşekkür ediyorum. Eğer bugün hiçbir ayrım yapmadan tarlada çalışan, dükkanında çalışan, evinde oturan, büroda oturan, sokakta gezen, vatandaşın halini hatırını soran veya herhangi bir partiye oy isteyen bütün kadın kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Onların gücü bu teklifin geri alınmasını sağladı. İlk kez kadınlar güçlerinin böyle farkına vardılar.
 
Şimdi önümüzde çok önemli bir süreç daha var. Türkiye eğitimden dış politikasına, savunmasından teröre kadar bir bataklığın içine sürüklenmiş vaziyette. Bu bataklıktan Türkiye’yi kadınlar kurtaracak. Buna güveniyorum.

 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın