Mecliste Bugün , İstanbul Gazetem

Erdoğan Oktay Vural’ı susturdu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis konuşmasını yaparken MHP’liler büyük saygısızlık yaparak Erdoğan’a sataştı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’te resmi törenle karşılandı. Erdoğan’ın TBMM’nin 25. Dönem 2. Yasama Yılı Açılış Toplantısı konuşmasında terör sorunundan bahsederken MHP’li Oktay Vural Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık yaptı.
 
Erdoğan:
 
Terörden siyasi rant ummak aynı zamanda terörü desteklemektir. Teröristler her gün güvenlik güçlerimize saldırırken terörden siyasi rant beklemek terörü desteklemektir.
Terörü doğrudan veya dolaylı destekleyen tüm ülkelerin bu tavırdan vazgeçmelerini bekliyoruz.
 
 
” RAHATSIZ MI OLDUN?”
 
 
Erdoğan MHP sırlarından gelen itiraz ve eleştirilere “rahatsız mı oldun?” diye cevap verdi.
 
Rahatsız mı oldun? Akrep gibi eninde sonunda kendisini taşıyanları da sokar. Ben nereye hitap edeceğimi iyi bilirim. Öğreneceksiniz. Teröristle mücadele önemlidir ama yeterli değildir. Asıl olan sorunun kaynağına inmektir. Bataklığı kurutmaktır.
 
Erdoğan Vural’a ” Siz bu kürsülerin acemisisiniz. Belki aday olursun. dedi.
 
 
istanbulgazetem_www.istanbulgazetem.com
 
 
 

HDP’li Danış’tan kadınlara hakaret

 

HDP Adana milletvekili Meral Danış Beştaş Meclis kürsüsünden kadınlara hakaret etti.

HDP Adana milletvekili Meral Danış Beştaş Meclis’in açılış konuşmasında partisi adına konuşma yaparken AK Parti sıralarındaki kadın vekillere dönerek ‘Kadın olarak bir sus’ dedi.

Bestaş Doğu ve Güneydoğu’da Fırat Sımpil’i, Elif’i, Yasin Börü’yü anmadan olmayan sivil katliamını varmış gibi anlatınca AK Parti sıralarından tepkiler geldi.

Bunun üzerine “Bir kadın olarak vicdanınızı dinleyin. Bir kadın olarak susun” diyerek kadınlara cinsiyet ayrımcılığı yaparak hakaret etti.

Geçen aylarda Bülent Arınç Meclis kürsüsünden HDP sıralarına dönerek ” Bir kadın olarak sus” demiş. Medyada Arınç kadınlara hakaret ediyor ve cinsiyet ayrımcılığı yapıyor diyerek malum medyada linçe uğramıştı.

Kaynak : Haber7

54

İSTANBUL GAZETEM

SİYASETİN YENİ ADRESİ

Bir cevap yazın