MEHMET ARSLAN “CHP BEŞİKTAŞ İLÇE SEÇİM SÜRECİNİ ANLATTI”

CHP Beşiktaş İlçe başkan adayı Mehmet Arslan röportajı

Beşiktaş ilçe kongresi yapıldı. yaşandı. Ve bitti. tüm destek veren dostlarımıza teşekkür ederim. Bu noktada sürecin analizi için delege seçimlerinden başlamak gerekli.

CHP Beşiktaş için 400 delege seçimi yapılacaktı. Bu dönem delege seçimlerinde muhalif taraf olarak göründüğümüz için bahsediyorum ki; Muhalif taraf hırçın ve saldırgan görünür. Fakat biz ilk günden başlamak şartıyla kendim ve arkadaşlarımla birlikte sorumlululuk hissettiğimiz için bu tür çirkinliklere asla izin vermedik.

Dikilitaş Olayları

Mehmet Arslan bu yapıcı konuşması üzerine Dikilitaş Mahallesi seçimi hakkındaki yorumunu sorduk.

-Mehmet Arslan ; 650 üyemiz oy kullanmaya geldi. Çok yoğun bir ilgi vardı. Bu noktada ilçe yönetimin en büyük eksikliği “süre kısıtlaması” ve sandık sayısının azlığı süreçte insanların gerilmesine sebebiyet verdi. Planlı bir şekilde ilçe yönetimi seçimi iptal ettirdi.

Bizim arkadaşlarımız muhteşem hazırlanmıştı. Kırmızı listeyi oluşturanlar bir saat içinde seçimi kaybettiklerini fark ettiler. Sıkıntı çok fazla fark yediklerini anladıktan sonra çıktı.

 

200 FARK DİKİLİTAŞ

Arslan konuşmasında sandıklarda 130 dışarda bekleyenlerle 200 den fazla fark olduğunu gören ilçe yönetimi sandık güvenliği olmadığını bahane göstererek seçimi iptal yolunu iyi kullandılar.

Bunun karşılığında tekrarlanan seçime tek liste olarak devam edildi.. Bunun tek sebebi tek listede gelecek kişi sayısının az olacağını düşündükleri için fark yemeden bitirmeyi amaçladılar.. Kazanan biz olsak da kaybeden arkadaşlarımızın emeği oldu üzgünüm.

BEŞİKTAŞ’ta MEHMET ARSLAN RÜZGARI

Dikilitaş rüzgarı diğer mahallelerde etkisini gösterdi ve mahallelerde bir bir bizim arkadaşlarımızın oluşturmuş olduğu delege listeleri kazandı . Artık Beşiktaş Mahallelerinde Mehmet Arslan rüzgarı esiyordu. Bu noktada menfaat ve çıkar gurupları artık harekete geçerek ortaya çıkıyordu.

KRALDAN ÇOK KRALCILAR VAR

Mehmet Arslan seçimin sonucundan çok sürecinden şikayet ederek üzerine vazife olmayan kişilerin iğrenç çabalarından dolayı kongrede konuşmasında “Kraldan çok kralcılar var ” dediğinden bahsetti.

MAHALLELERDE DELEGEYE BASKI

Özellikle Mahallelerde belediye destekli iş ve imkanlarla baskı yapan üzerine vazife olmayanlardan şikayetçiyim. Delege seçimlerinden sonra ilçe seçim süreci başladı bildiğiniz gibi. Tek listeyi asla kabul edemezdik . Biz kendimize güveniyorduk . Gelin görün ki yaranabilmek için orataya çıkan kraldan çok kralcılık yapanlar delegelere inanılmaz baskı uyguladılar. Ben ilk günden bugüne kadar söyledim . Asla tek liste olmaz. Olamazdı.

NEDEN TEK LİSTE OLMAZ

Arslan konuşmasında rahatsız eden konuya açıklama getirdi. Mehmet Arslan ” dört beş kere görüştük. Süreci birlikte yönetmek adına konuşmalarımız oldu. Belediye Başkanımız Rıza Akpolat’ın arzusu da tek listeydi.

Fakat ben o gün çıkan bir aday değildim. Arkadaşlarımızla birlikte görüştükten sonra yola çıkış tarihim delege seçimlerinden önce oldu. Eğer delege seçimlerinden sonra olsa düşünülebilirdi. Biz çok önceden ilçe başkanı adayı olduğumuzu duyurmuştuk. Artık o dakikadan sonra dönüş olmazdı. O noktadan sonra pazarlığa otursaydık taviz vermek zorunda kalırdık.Yola çıktığım arkadaşlarıma sahip çıkmam gerekirdi, arkadaşlarımı yarı yolda bırakamazdım.

TEK LİSTEYİ KABUL ETMEDİK BASKILAR ARTTI

İlçe kongresinde Tek liste kabul edilmediği an itibariyle delegelerimiz üzerinde baskı ve dayatma hat safhaya çıktı. Bu noktadan sonra direnen delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Takım elbise giyen ilkesiz, koca koca adamların aslında çokta bu duruşa layık davranmadıklarını gördüm. Hatta mavi liste yerine bu koca koca adamlara vicdan duygusunu dağıtabilsek diye düşündüm. Biz Beşiktaş’da büyüdük , siyaset yaptık, ekmek paramızı kazandık, çocuklarımızı büyütüyoruz ve halen buradayız. Bu koca koca adamlar yarın gidecek olanlardır. Biz yine buradayız.

BASKILARIN EN BÜYÜK ÖRNEĞİ

Belediyede çalışan 35- 40’ a yakın delegemiz var.CHP ‘li Belediye İşçilerin delege olması büyük bir handikap oldu. Baskılar buradan başlıyor. Maalesef seçim günü mavi listeye oy verecek olan delegelere mesai yazılıp, ilçe dışına gönderilenler de oldu. Yazık ekmek parası üzerinden insanları bu hale düşürmek çok üzücü. Kraldan çok kralcılık yapan yalakalara soruyorum “Vicdanınız rahat mı?”.

BASKI

2015 yılında ilçe kongresinde baskıya maruz kalan arkadaşlarımızın aynı baskıyı 2020 yılında onlar yaptı. Hani o gün isyan ediyorlardı. Bu baskıcı zihniyete kahrolsun diyordunuz. Şimdi siz neden yaptınız. Tek bilmek istediğim vicdanları gerçekten rahat mı?

Beni en çok üzen isim yanıltan hayal kırıklığına uğratan kişi Sinan Şen Konaklar Mahallesidir. Kendisine tek sözüm var vicdanın rahat mı Sinan? diyorum ya insanları söz vermesine güvenerek değerlendirmek en büyük hatam oldu.

10 yıl sırtımda taşıdığım adamlar sırtımdan hançerlediler, sabun gibi kayıp gittiler. Onlara da hakkımı helal etmiyorum.

Diğer bir kişi de İnsan ölmüş ailesinin üzerine yemin ederek sözünü tutmuyorsa, ölsem onlara oy vermem demelerine rağmen kalleşlik yapıyorsa ben susarım. Artık seçim bitti. Kazanan CHP olsun başka isteğim yok. Sonuç ise çok insan var vicdanı ile muhakeme edecek. İşte tek merakım onlardır.

 

 

KAZANAN LİSTE MAVİ DİR.

CHP Beşiktaş İlçe seçiminde tüm gönüllerde kazanan Mavi liste Mehmet Arslan’dır. Baskı ve zorlamalar ile kazanan beyaz liste olmuştur.

Biz durmuyoruz; ilçemiz ve partimiz için çalışmaya hemen seçimin ertesi günü devam ettik. Makamlar bizim için araçtır, amaç olmadı.

KABİN OLAYI

Bir noktaya daha temas eden Arslan ; Açık oylama istenmesi bizleri ve tüm örgütü şaşırtmıştı. Nasıl yani dedim. ? Sonra 50 cm’lik kartonları gördüm. Bu nedir ? dediğimde ise “Kapalı oy kabini” cevabı iyice ortaya çıkarttı ki baskıcı zihniyet görmek istiyordu. Burada bir çok kişi bilmez fakat kabinleri başka bir ilçeden rica ederek ben getirttim. Bunu da belirtmek istedim. Seçim nasıl kaybettiriliyor okuyucularımıza kılavuz olacağı inancındayım.

Bu süreçte “Mehmet Arslan; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na karşı ve Beşiktaş Belediye Başkanına karşı , yetmedi bölge milletvekillerimize karşı dediler.

Ben anlamadım ilçe kongresinde rakibim kimdi? Ben Gözde Fil sanıyordum. Fakat sanmaktan öteye gidemedim. Başarılı bir Genel Başkanımız var. Yerel seçimler sürecini iyi yönettiği için olağan kurultayda Genel başkanımızla birlikte

olduğumuzu belirtmek isterim.

SON SÖZ

180 oy aldık. Her birisi benim için çok önemlidir. Bu 2 yıl her bir oyun hakkını verebilmek için gece gündüz çalışacağız. Seçim sonunda emeği geçen güzel insanlar gözyaşlarıyla sonucu izlediler. Onlara buradan sesleniyorum. Bu hikaye bitmedi. Ben her zaman yanlarındayım. Emeği geçen arkadaşlarımdan asla yalnız bırakmayacağımı, onlarla yola devam edeceğimi belirtmek isterim. Ayrıca özgür ve cesur basınımızın temsilcisi İstanbul Gazetem gazetesinden  Varol KISA ve ekibine teşekkür eder başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

06/02/2020