Mehmet Arslan Öğretmenlerin de yanında

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

‘Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.’

 

CHP’den Beşiktaş Belediye Başkanlığı için aday adayı olan ilçenin sevilen siyasetçisi, bir dönem önce İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, tüm alanlarda varolacağını ispatladı ve değerli öğretmenlerimizin bu güzel gününde onları yalnız bırakmadı. Her zaman okullar, stk ve derneklerin yanında olan Mehmet Arslan ; 24 Kasım Öğretmenler günü için sadece İstanbul Gazetem gazetesine konuştu. 
Hizmetlerini ve projelerini gün ve gün anlatan Arslan; göreve geldiğimzde ilçemizin A dan Z ye tüm ihtiyaçlarını çözeceğiz sözü veren tek aday olması ile gündemi çalkalandırmıştı.  Aylardır süren hazırlıklarını gün ve gün vatandaşlarına anlatan ARSLAN ” Bizler Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün neferleri olarak onun bizlere armağan ettiği ülkemizde, yaşadığımız ilçemiz BEŞİKTAŞ’ı ileri , çağdaş ve huzur seviyesi yüksek bir semt haline getirmekle mükellefiz ve Atamıza borçluyuz” diyerek sözlerine başladı.

ÖĞRETMEK ÖĞRENMEK 

Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.’ diyen

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emanetlerinden biri de , değerli öğretmenlerimizdir.  Değerli parti büyüklerimiz bizlere Belediye Başkanlığı Adaylık görevini verdiğinde ve minnettar olduğum Beşiktaşlılar beni Belediye Başkanı olarak görmeyi istedikleri ilk günlerde , bende bu büyük değerler için tüm hizmetlerimizi sunmaya yemin ediyorum. Bizler ilçemizin huzurlu , çağdaş ve modern bir semt olması için herkesden fikir almayı ve fikrimizi beyan etmeyi ilke edindik. 

Öğretmek ve öğrenmek felsefemizle; bizler en güzelini başarmak adına belediyemizin kapılarını herkese açık tutacağız. Kapı kapalıydı gelemedim, ulaşamadım cümleleri tarihin tozlu sayfalarına gömülecektir. Değerli öğretmenlerimiz ile birlikte eğitim seviyesini en yüksek basamağa taşıyacağız.

Bu düşüncelerimizle bizlere destek olacaklarına inandığım tüm eğitim camiasının ve değerli Öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

MEHMET ARSLAN  / CHP BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI

 

  “Doğduğum günden bugüne Beşiktaş ilçemizde okudum, iş yeri sahibi oldum ve yuvamı burada kurdum,. Kısaca beşikten Beşiktaşlı ve Beşiktaş sevdalısı bir semtdaşınızım. İstanbul Gazetem ailesine bu fırsatı verdiği için teşekkür eder ve tüm okuyucularına  söz veririm ki CHP, Türkiye, İstanbul, Beşiktaş ve siz değerli vatandaşlarımızın tüm değerlerini en yüksekde tutan bir Belediye başkanı olacağım.
Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun tüm emanetleri benim birinci kırmızı çizgim olacaktır. Asla vaz geçilmezim ve yanımdan ayırmadığım olacaklar.
 Ben aday olmadan öncede ilçem için çalışıyordum, aday olamazsam da çalışmalarıma hız kesmeden devam edeceğim. Makam sadece biraz daha rahat ve daha büyük kitlelere ulaşma imkanı olmak dan ibarettir. Bende sizden bu  izni istiyorum. hizmet için tüm halkımıza dokuna bilmek için çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayacağınızdan eminim. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Biz başarırsak , Türkiye’m başarır, İstanbul’um başarır, Beşiktaş’ımız başarır.
 

EĞİTİM’de GENÇLER FELSEFEMİZ OLACAK …

Röportajımıza devam ederken, güler yüzüne yakışan tebessüm ile bizlere duygularını anlatan ARSLAN , adeta yaşıyordu.   Eğitimin diğer ayağı elbette GENÇLER ve bizim gençlerimiz içinde projelerimiz var elbette.
Felsefemiz Öğretmek ve Öğrenmek diyorsak sözde değil , eylemlerde de bunu göstermeliyiz. Gençlerimiz geleceğimizdir ve Ey türk Gençliği diyerek başlayan hitabede ki , gençliği önce Beşiktaş’ımızda sonra tüm ülkemizde empoze etmek amacındayım. Bunları Başkanlık dönemimizde uygulayacağımız hizmetlerimizle vatandaşlarımız görecektir.
Gençler ile birlikte çalışacağız, kazanacağız, paylaşacağız. Görev onlara gelmeyecek ; onlar gelip görevlerini alacaklar . Belediyelerine sahip çıkacak ve belediyelik anlayışını genç kardeşlerimize benimsetecek bir anlayış belikde Türkiye’de ilk Beşiktaş Belediyesinde gerçekleşecek. Bu bağlamda Ulu Önderimiz gibi bende Gençlerimize çok güveniyorum” dedi …
Bu güzel günde sorunlardan değil çözümlerden bahsetmeyi tercih eden ARSLAN konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı.
‘ Türkiye’nin kanayan yarası imar, iskan, tapu, arsa, ruhsat gibi sorunlar artık Beşiktaş’da son bulacak. İBB ile eş zamanlı çalışma politikası ile vatandaşımıza hizmet getirirken siyaset üstü bir kavram ile çalışacağız. tüm haklarımızı kanun çerçevesinde koruyacak ve alacağız. Bu anlattıklarım imkansız değil. Beşiktaşlılar, partimizin büyükleri bizlere güvensin yeterlidir. bizleri yalnız bırakmadığınız bir beş senede herkes görecek ki ; İmkansız diye bir şey asla yoktur. İnsanın yaptığını insan düzeltebilir.
Tüm okuyucularınıza sevgi ve saygılarımı sunarak , milli ve dini günlerimizi tüm yürekten gelen içtenliğimizle kutlamak arzusu ile esenlik içerisinde kalmanızı diliyorum” diyerek tüm okuyucularımıza rahat ve güvende bir Beşiktaş için , Türkiye örneği bir Beşiktaş için yola çıktığını hatırlatan ARSLAN’a bizlerde İstanbul Gazetem ailesi olarak başarılar diliyoruz….
Röportaj : VAROL KISA 

Bir cevap yazın