Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun için yola çıktığı bu tarihe özel, kişilerin adına hatıra bileti basıyor.

Türk Hava Yolları (THY)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılına özel olarak Ankara’ya TK1920 sefer sayılı uçuş düzenledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir aktivite daha gerçekleştiriyor. THY, Milli Mücadele’nin başlangıç tarihi olarak kabul edilen Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun için yola çıktığı bu tarihe özel, kişilerin adına hatıra bileti basıyor. THY, 19 Mayıs’ta Samsun’a TK1919 sefer sayılı bir uçuş düzenleyecek. Vatandaşların evlerinden katılabileceği bu uçuşun tüm detayları haberimizde. İşte vatandaşların merak ettiği “THY 19 Mayıs uçuşu hatıra bileti nedir?” ve “THY 19 Mayıs tarihi yolculuk için hatıra bileti nasıl alınır?” gibi soruların yanıtları…


THY, 19 Mayıs’a özel hazırladığı “tarihi yolculuk” adlı site üzerinden isteyen vatandaşların adına hatıra bileti hazırlıyor ve bu biletleri sosyal medya hesaplarından paylaşma imkanı sunuyor. Şu ana kadar binlerce vatandaş, hatıra biletlere büyük ilgi gösterdi. Sayının git gide artması bekleniyor. Peki, THY’nin 19 Mayıs için düzenlediği tarihi yolculuğa hatıra bileti nasıl alınıyor?


THY 19 MAYIS HATIRA BİLETİ NASIL ALINIR?


Vatandaşlar, hatıra biletleri tarihiyolculuk.com sitesi üzerinden ad-soyad bilgilerini girerek oluşturabiliyor. Oluşturulan biletler için sosyal medyada paylaşmaya yarayan linkler çıkıyor.