Norse mağdurları kapıya dayandı

norse_eylem_iflas

 

6 bin üyesi bulunan spor salonu kapatıldı.

İstanbul Maslak’ta bulunan Darüşşafaka Spor Tesisleri’nde haciz şoku yaşandı. Haciz, tesisleri Darüşşafaka Vakfı’ndan kiralayan firmaya yönelik yapıldı. Tesis içinde onlarca öğrencisi olan anaokulu mühürlendi. Mağdur üyeler eylem yaptılar .

Darüşşafaka tesislerini Darüşşafaka Vakfı’ndan kira karşılığı işleten Norse adlı firmaya yönelik olan hacizde on binlerce kişi mağdur edildi. Darüşşafaka’da bulunan tesislerin önünde bir araya gelen mağdur üyeler, muhatap olarak kimseyi bulamadıklarını dile getirdi.

Özbay: 10 binlerce üye mağdur edildi

Mağdur grup adına basın açıklamasını okuyan İlhan Özbay,“10 binlerce Norse üyeleri olarak, maddi ve manevi zarara uğradık. Hakkımızı arıyoruz. Yetkilileri göreve çağırıyoruz. Türkiye’nin en büyük spor merkezinin kapanması biz spor severleri mağdur etti. İstanbul genelinde 3 şubesiyle yaklaşık 10 bin kişiye hizmet veren Norse, iflası hem bizi üzdü, hem de mağdur edildiler. Şirketin iflas ettiği ve salonlara devlet tarafından el konulduğu söyleniyor. Ancak Norse tarafından üyelere herhangi bir açıklama ve bilgilendirme yapılmadı. Hiçbir şirket çalışanına ulaşamıyoruz. 2014 yılından beri icra ve iflasın devam etmesine rağmen, yeni üye kaydı yapılması art niyetlerinin göstergesidir. Sporseverler olarak 1 haftadan fazladır ne yapacağımızı bilemiyoruz.  Burada mağduriyetin boyutu çok yüksek.”

Yapılan basın açıklamasından sonra yürüyüşe geçen grup, Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları binasının önüne gelerek, yetkililerle görüşmek istedi. Kısa bir süre alkış tutarak protesto eden grup, hafta sonu olması nedeniyle görüşme gerçekleşmedi. Eylemlerini her hafta tekrar gerçekleştireceklerini söyleyen gurup sorun yaşanmadan dağıldı.

 

HABER DETAYLARI 

Türkiye’nin bir çok ünlü isminin de aralarında bulunduğu Norse Fitnesstation iflas etti. İstanbul Maslak’ta bulunan Darüşşafaka Vakfı’na ait spor kopleksi ile avrupa yakasında iki büyük spor salonunu da işleten firmaya icra memurları geldi. Kapısına kilit vurulan tesislerin içinde spor salonları ve yüzme havuzlarının yanı sıra bir anaokulu bulunuyor. Başlatılan haciz işlemleri nedeniyle spor salonları ücretini peşin ödeyen binlerce üye dava açmaya hazırlanıyor. Norse Grup Yönetim Kurulu Başkanı Soner Güzel“Buraya bir plaza yapacaklar. Bu nedenle bizi hukuki anlamda zora soktular ve iflas erteleme talebimiz kabul edilmedi. Üyelerimizle yaptığımız sözleşmenin teminatı Darüşşafaka’dır. Dolayısı ile üyelerin parasını biz ödeyemezsek Darüşşafaka ödemek zorundadır” dedi.

Sözcü’nün haberine göre firmanın bir gecede faaliyetleri sona erdi. Pazartesi günü akşam saatlerinde spor salonuna gelen üyeler tesisin kapısından içeri giremedi. Bir üye “eşimle birlikte 5 yıllığına üye olduk. Şimdi paramızı kim verecek” diye tepki gösterdi. Tesisin üyelik bedeli ise şöyle:

1 Yıllık: 1.500 lira

2 Yıllık: 2.700 lira

3 Yıllık: 3 bin

5 Yıllık: 6 bin

“İcra geldi, spor salonuna giriş yasaklandı”

Norse Fitnesstation firmasının sadece Darüşşafaka spor kompleksi mühürlenmedi. Firmanın İstanbul Eyüp’teki Flatofis ve Başakşehir’deki Deposite şubelerinde de üyelikler spor salonuna gittiklerinde güvenlik duvarına takıldılar. Güvenlik görevlileri üyelere “İcra geldi, spor salonuna giriş yasaktır” diyerek salona almadılar.

İSTANBUL GAZETEM  Bu konunun takipçisi olacaktır. Bizden ayrılmayın .

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

İstanbul bölgesinde ki tüm devlet kurum ve kuruluşları,[Belediyeler ,Belediye Müdürlükleri,Hastaneler,Kaymakamlıklar,Sendikalar Ve Okullar)

İstanbul bölgesindeki tüm dernek ve dernek kurumları,

Vakıflar,sosyal çalışma platformları,

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları,

İstanbul bölgesinde şirket kurum ve kuruluşları,

Türkiye’nin tüm illerine ve İstanbul’un  ilçelerindeki  mahallelerinde bulunan  abonelerimize….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Telefon numaralarımızla irtibata geçip abonemiz olabilirsiniz .Veya hesap numaramıza yıllık abonelik bedeli 100 tl yatırdıktan sonraistanbulgazetem@hotmail.com adresimize mail göndererek ” Adınızı , gazetenizin gelmesini istediğiniz adresinizi ve telefon numaranızı ” göndermeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin her yerine Gazetemiz ulaşmaktadır.

İlginiz için teşekkür ederiz. 

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın