Okullar açılıyor, Velilerin çilesi başladı

Okullar açılıyor, Velilerin çilesi başladı

Okulların açılmasıyla yıllardır süren tartışmalar yine baş gösterdi.

 

Devlet para yok ! Derken, Devlet okulları inanılmaz kayıt ücretleri istemesi velileri çileden çıkarttı. Özel okullarda 8.000 TL olan kayıt ücretleriyle yarışan devlet okulları 1000 TL ile 6.000 TL arası kayıt ücretleri istendiğini dile getiren veriler ” Elbette okullarımıza bağış yapacağız. Fakat bu sene okullar artık bizlere illallah dedirttiler. Okul kayıt ücreti dehşet rakamlara çıkarken bir sıkıntıda anlaşmalı giyim mağazalarında yaşıyoruz. Fotoğrafçı, hediyelik eşya dükkanı ve hatta kuaför dükkanları okul idaresi ile anlaşarak öğrencilerimizin kıyafetlerini satıyorlar. Satılan bir pantolon, bir tşört, bir hırka için 300 TL ücret istenmesi ve bu mağazalara mecbur bırakılmamız bizleri çileden çıkarttı. devlet yetkililerini göreve davet ediyoruz. biz okullarımıza bütçemizin yettiği miktarlarda bağış yapmak ve kıyafetleri bir mağazadan değil, her yerden bulabilmek istiyoruz” dediler.  

 

 Bazı velilerse ” Bir mağazadan almak zorunda kaldığımız kıyafetleri  mahallemizde bulunan anlaşmalı esnaftan almak zorunda bırakılıyoruz. Öncelikle ben o firmayla konuşmuyorum. Çocuğum mağdur mu olacak? Yıl ortasında yeni kıyafet almak istesek , satan dükkan kuaför, kırtasiyesi hatta fotoğraf stüdyosu olduğu zamanlar oldu. Adamlar bize sadece okul açıldığında satıyorduk. Ürünleri geri verdik. Diyorlar. Lütfen bu uygulamaya bir kolaylık getirilsin” . diyerek dertlerini İstanbul Gazetem muhabirlerine anlattılar. 

 

Görülen o ki ; Bu senede yine okullar ve aile bireyleriyle sorunlar devam edecek. İstanbul Gazetem olarak tüm öğrencilerimize 2016-2017 yılı öğretim dönemlerinde başarılar diliyoruz. Söz Devlet büyüklerimizin.

 

Bir cevap yazın