Otobüs hattı kaldırıldı

Otobüs hatları  kaldırıldı

 

Sarıyer’de sular durulmuyor .Gazeteci Ahmet Hakan olayının detayına girme fırsatı vermeden yine Sarıyer yine olay .İstanbul ilçelerinin en aksiyonlu ilçesi Sarıyer .

 
 
Ayazağa muhtarını göreve çağırmakla başlayan olaylar zinciri , Derbent ve İstinye hakkındaki Riskli alan ilan edileceği söylentileri , Belediyenin soyulması , Büyükdere’de engellilerin engellenmesi , yine Ayazağa mahallesi park tamirleri ve yağmur sonrası maduriyet , Maden ve Kocataş ‘ta biri bizi dinliyor ve bugün Rumeli Hisarüstü’nde bulunan otobüs hatlarının kaldırılması .

 

RUMELİ HİSARÜSTÜ / İSTANBUL GAZETEM

 

      İstanbul ili Sarıyer ilçesi Rumeli Hisarüstü mahalle sakinleri sabah işe ve okullarına gitmek için kalktılar ve yıllardır kullandıkları otobüs durağına gittiler .Saatler ilerlerken ne gelen ,nede giden vardı .

 

     Birde bugün günlerden Cuma olması ,ibadetlerini diğer ilçelerde bulunan ibadethanelerde yapmak için yola çıkanları büyük bir süpriz bekliyordu .Dakikalar ilerledikçe durakta bekleyenler merak için plantonluğa doğru yürüdüler .İşte ne olduysa orada oldu .

 

 

“HAYIRLI CUMA’LAR”

 

IMG-20151002-WA0005

 

 

İşte bu duyuru herkesi şok etmişti .Neden kimsenini haberi yoktu? Ve bir anda bu nasıl yapılabilirdi?

 

Mahallenini en yetkili makamı Muhtar Çetin KARAYILAN’ın  muhtarlık binasına gittik ve sorduk .

Sizin haberiniz var mıydı?

    Muhtar Çetin karayılan  Rumeli Hisarüstü sakinlerinin olduğu gibi şaşkınlık içerisinde yetkilileri arıyordu . Kimi yakalarsa soruyor bir cevap arıyordu? Neticede tüm vatandaşlarda bizler gibi onun Muhtarlık binasının önündeydiler .

   Çocuklarını okula yetiştirmek için yürüyen veliler çok kızgın ,Cuma’nın hayrını sinir krizi geçirerek yaşayan yaşlı vatandaşlar üzgün , işlerine yetişemeyenler ise işten atılma korkusu ile taksilerin peşinde koşmaya başladılar .

 

IMG-20151002-WA0011

Bir cevap yazın