Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gerçekleştirdi

Sarıyer belediyesi , Şükrü Genç, Yerel 2009,2014,

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gerçekleştirdi. 2009 yılından bugüne onlarca hayali gerçekleştiren GENÇ; bir şehir kahramanı gibi oldu Sarıyer’de. Yoğun kar altında yolda mı kaldınız, gecenin saat bilmem kaçı, kimse yok bir siz bir Allah var. İşte birde Şükrü Genç gelir ve kendi aracıyla sizleri kurtarır. 

Okula başlayacak çocuğunuza kıyafet okul gereçleri mi alamıyorsunuz? bir anda kapı çalar ve Sarıyer belediyesi ekipleri sizlerin hayallerinizi gerçeğe çevirir.

İşe gideceksiniz fakat yaşlı annenizi veya babanızı bırakacak bir yeriniz ve bir yakınınız mı yok? Yine yanıldınız Şükrü Genç gelir ve sizin anne babanıza evlat olur , onlara siz işinizden dönene kadar bakar.

Down sedromu yakınlarınıza iş mi bulamıyorsunuz? Şükrü Genç gelir ve kendi hizmet binasının bir kısmını cafe yaparak iş imkanı sağlar.

İşte bu şehir efsanesi görülen onlarca hayalin gerçek olduğu sarıyer’de bir yenisi daha gerçek oldu.

HAYAL DEĞİL GERÇEK OLAYLAR

Sarıyer, Gümüşdere’de yaşayan 82 yaşındaki Güler Karataş, eşini kaybettikten sonra tek başına kaldı. Evi yaşanacak gibi değildi. Yıllarını verdiği, hüzünler ve sevinçler yaşadığı evine veda edip kızına taşındı. Kendi evinin hasreti yüreğinde kor bir ateş gibiydi. Bu hasret de yüreğindeki o ateş de söndü. Güler Teyze’nin o günden bugüne hikayesini kendi ağzından dinleyelim.
  ”  Evimin oturulacak hali kalmadığı için kızımın yanında kalıyordum. fakat insanın kendi köyü gibisi yok. Bir gün dolaşırken bir inşaat gördüm tadilat yapılıyordu. Orada duran bir kıza “Keşke benimde evim tamir olsa da kendi köyümde kendi evimde oturabilsem” dedim. Kız bana dönerek Şükrü GENÇ’e gitsene o sana yardım eder dedi.
Nerede bulurum ki Şükrü GENÇ’i dedim.
-Büyükdere Mahallesinde dediler.
Kalktım gittim. Annem sen buraya değil yeni hizmet binasına gideceksin diyen görevli beni minibüse bindirdi ve adresi tarif etti. Binaya girdiğimde güler yüzlü iki kızım beni karşıladı ve derdimi anlattım. Hemen koşuşturmaca başladı ve Müdür beye haber verildi. Kimdir nedir Müdür bey bilmem fakat güler yüzlü bir adam geldi ve
– Ben Fen İşleri Müdürü Veysel KAHRAMAN otur teyzem dedi oturdum.

İŞTE BİR HAYAL GERÇEK OLUYOR

 

Bir hafta içerisinde ekip arkadaşlarının geleceğini söyleyerek teyzemizi evine gönderen Müdür Kahraman , tüm diğer müdürlüklerden destek alarak Güler teyzeyi kendi köyüne kendi evine kavuşturdular. Sarıyer’de biz bir aileyiz diyen Başkan GENÇ yaşamın her alanında herkese dokunacaksınız, sözünü tutmaya devam ediyor.

İstanbul Gazetem gazetesi ailesi olarak emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 

 

 

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts