Sarıyer Belediye Meclis toplantısı

Sarıyer Belediye Meclis toplantısı’na damga vuran anlar

Sarıyer Belediye Meclis toplantısı Aralık ayı 2. birleşimi güzel karelerle başlamıştı. CHP ve AK Parti siyasetçileri ve meclisi izlemeye gelen Sarıyerli vatandaşlar, siyasi partilerin destekçileri, muhtarlar, dernek ve stk temsilcileri gündemi yakından takip ediyor salon hınca hınç dolduruyorlardı. 

NE OLDUYSA GÜNDEM DIŞI OLDU

Sarıyer ilçesinde çocuk haklarını koruyan ve savunan bir yaşam kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla Sarıyer Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ” Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde başladı. Festivale katılan çocuklardan üç temsilci çocuk meclis toplantısının misafirleri oldu.  Meclis toplantısında sembolik olarak Meclis Divan’ın da yerlerini alan  çocuklar meclis toplantısını başlattıktan sonra festival alanına döndüler.  Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun yerini aldı  “Gündem dışı konuşma yapmak isteyen var mı?” diye sordu. İşte sonun başlangıcı o andan itibaren meclisin süre gelecek işleyişinin nasıl olacağını çok net gösterdi.

AK PARTİ GRUBU “ERKAN KARAARSLAN” DEDİ.

Görülen o ki; Pazartesi günü yapılan ilk birleşimde hazırlıksız olan Ak parti gurubu bu sefer dersine iyi çalışmış ve sürekli ellerinde bir takım belgeleri göstererek “FETÖ soruşturmasında Sarıyer Belediyesi ile ismi bağdaştırılan Erkan Karaarslan” dosyasını gündeme taşıdılar. Özellikle Ak Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun getirdiği fotoğraflarla önergesini sunarken şu sözleri dikkatleri üzerine toplandı.
COŞGUN; “Erkan Karaarslan olayının maddi ve manevi zararını Sarıyer halkı daha ne kadar çekecek?” sorusundan sonra mecliste bir hareketlenme başladı. Sözlerini bitirirken “Biz Ak Parti Sarıyer Gurubu olarak bu konunun takipçisi olacağımızı Sarıyer halkına arz ederiz.” dedi.

SELÇUK BOZKIR “SARIYER BELEDİYESİ’NİN BORCUNU SORDU”

Ak Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır ise belediyenin borcunu sorduğu konuşmasında ” Sarıyer Belediyesi yeni binayı borçsuz yapıyoruz derken sizleri ve sayın Mustafa Bakır arkadaşımızı kandırıyorlar. Sizlere gerçekleri anlatayım. 2009 yılında 130 milyon borcu olan belediyemizin 2015 yılı sonunda borcu 334 milyon oldu. Biz soruyoruz 364 milyon borca karşılık belediyenin 1 milyon üzeri yaptığı bir tesis var mı? açıklamasını istedik cevap gelmedi. 334 milyon nereye gitti. Nerelere ve kimlere harcandığını bilmek istiyoruz.” dedi.

 

GÖKAN ZEYBEK YİNE KURTARICI OLDU!

CHP İBB ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı, Sarıyer Belediye Meclis Üyesi  Gökan Zeybek tüm sorulara ve konuşulan konulara cevap vermek için kürsüye geldi. Bilgi birikimi ve tecrübesiyle konuşmaya başlayan ZEYBEK;  “6 aralık 2016 tarihinde  FSM’nin Afet Riskli alan ilan edilmesinden sonra Sarıyer’de yüzbinlerce vatandaşımızın taşıdığı endişeyi,  CHP gurubu olarak inanın aynı hislerin yoğunluğu ile bizlerde endişe yaşıyor ve sonuna kadar halkımızın yanında olacağımızı buradan belirtmek istiyorum. Gündemi değiştirmenize izin vermiyoruz. Yandaş Müteahitlerinize ucuz elde edilebilen çok yüksek karla pahalı kolay satılabilen arazi üretmek için yine Sarıyer’e gözünüzü diktiniz. Sarıyerin gerçek gündemi işte budur biz buna da izin vermeyeceğiz. ” sözlerinden sonra yine salonda hareketli dakikalar başladı. Seyircilerin yatıştırılmasından sonra gündeme geçilen meclis toplantısı sorunsuz son buldu.

Haber VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN 

 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın