Sarıyer Belediye Meclisinde gerçek gazete hangisiydi?

Sarıyer Belediye Meclisinde gerçek gazete hangisiydi?

Günlerdir bazı emek hırsızı gazeteler “Sarıyer Meclisine damga vurduk” yalanlarıyla manşet atarken, habere gerçek meslek ahlakına uygun yayın yapan  “Sarıyer Yenigün” gazetesine verdiği cevap için teşekkür ederek yayınımıza başlıyoruz.

SARIYER’DE GÜNDEMİ “SARIYER YENİGÜN” gazetesi belirledi.

Bizim yaptığımız haberi kopyalayarak ve bazı yerlerini düzenleyerek yayınlayan ismini şimdilik deşifre etmediğimiz ancak tüm kamuoyu tarafından bilinmekte olan bu gazeteyi kınıyoruz. Haberimiz üzerinden prim yapmasını büyük talihsizlik olarak görüyoruz. Gazetecilik ahlakını, şerefini ve namusunu sonuna kadar korumanın olmazsa olmaz bir kural olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.
07.12.2016 / 10:06
Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak yayınlamış olduğumuz “SARIYER BELEDİYESİ’NDE FETÖ SORUŞTURMASI” başlıklı haberimiz sonrası Sarıyer’de bir kez daha gündemi berlirledik. Yapmış olduğumuz haberde kimseyi yargılamadan tamamen tarafsız bir şekilde kamu yararı adına haberi tüm kamuoyu ile paylaştık.Haberimiz sonrası Sarıyer belediye başkan yardımcısından gelen cevap hakkını kullanma talebini de boş çevirmeyerek, objektif yayın politikamızı sürdürdük. Pazartesi günü Sarıyer Belediye Meclisi’nde bu konu CHP‘li ve AK Partili meclis üyeleri arasında büyük tartışmalara sebep oldu.

TEK KELİMEYLE AYIP…

Tüm bu gelişmelerin ardından, sanki kendi yaptıkları haber gibi, bizim yaptığımız haberi kopyalayarak ve bazı yerlerini düzenleyerek yayınlayan, başlığını da “fetö soruşturması Sarıyer Belediyesi’ne sıçradı” şeklinde atan ve ardından bir haber daha yayınlayıp, başlığını bu kez “Haberimiz Aralık Meclisi’ne damga vurdu” diye sunan, ismini şimdilik deşifre etmediğimiz ancak tüm kamuoyu tarafından bilinen bu gazeteyi kınıyoruz. Haberimiz üzerinden prim yapmasını büyük talihsizlik olarak görüyoruz. Gazetecilik ahlakını, şerefini ve namusunu sonuna kadar korumanın olmazsa olmaz bir kural olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Gazetemizi seven ve destekleyen okuyucularımızı sağ duyuya davet ediyor, dışarı da fiziksel bir şiddete yol açacak gelişmelerden uzak durmalarını önemle rica ediyoruz.

Ayrıca bu gazetenin genel yayın yönetmeni hakkında elimizde ahlak polisini ilgilendiren bir çok önemli gelişme olmasına rağmen, büyük bir sabır göstererek, aile huzuru açısından gündeme henüz taşımadığımızı tüm kamuoyu ile paylaşmaktayız. Bundan sonra gelişecek olaylardan dolayı en ufak bir pişmanlık yaşamayacağımızı bir kez daha bildiriyoruz.

Saygılarımızla…

Sarıyer Yenigün Gazetesi Yayın Kurulu…

 

İSTANBUL’DA GÜNDEMİ İSTANBUL GAZETEM gazetesi belirledi

Türkiye gündemini yakından takip eden tek gazete İstanbul Gazetem siz değerli okuyucularına yayınladı. Bu ayrıntı Sarıyer Meclis Toplantısında yetkili bir ağızdan tüm Sarıyer ve İstanbul kamuoyuna sesli olarak açıklandı.

Sarıyer Belediye Başkanı Gökan Zeybek mecliste konuların dağılması üzerine söz alarak gündem dışı konuşmasına başlarken;  Masalarımıza bir gazete konmuş, İstanbul Gazetem. Manşetine baktım, birinci sayfasına baktım dolar rekor kırdı diyor. Bu gazete yeni basılmış, daha sıcak bir gazete, basıldığından bugüne doların yükseliş hızı %5 yani %5 daha fakirleşmişiz. Milli gelirimiz sabit, milli gelirimiz kişi başına düşen dolar itibariyle 11 bin dolarlardan içimizde yaşadığımız politikalardan dolayı 7 bin dolarlarda” dedi.

Biz Türkiye, İstanbul ve İstanbul’un tüm ilçelerinde gündemi siz değerli okuyucularımıza duyurduğumuzda “Biz yaptık” demiyorken, yalan manşetler atanlar hem kendi yerel basın emekçi arkadaşlarının hakkını yerken, hemde gazetecilik ahlakından bahsetmeleri çok enteresan olsa gerek.

09/12/2016 Tarihinde Sarıyer Belediye Meclis toplantısı 2. Birleşimi yapılacak. Bakalım bu yalan manşetler atan gazeteler bir özür haberi yayınlayacaklar mı?

Biz sadece işimizi yapıyoruz.

Haber Varol KISA / İstanbul Gazetem “Türkiye’nin Gazetesi”

 

2016 yılının enleri

Bir cevap yazın