Sarıyer Belediyesi bu tablo’da nerede?

 Belediyelerin araç ihtiyaçları.  Bu listeye baktığınızda 18 İstanbul ilçe belediyelerinin toplam araç ihtiyaçları 502 yönetim kadrosu  1367 kiralık araç görünüyordu.
Sosyal medya fenomeni “Lider Varol KISA” dün akşam yaptığı yayında bu konuya değindi ve yine gündem oldu. 160 kişinin canlı izlediği ve paylaşımlarıyla destek verdiği program Türkiye basınında yer alan konu üzerine “Soruyoruz Cevap bekliyoruz” olarak yayınlandı…

İŞTE O VİDEO

SARIYER BELEDİYESİ BU TABLONUN NERESİNDE ?
 Başkan Şükrü Genç, songünlerde Sarıyer belediyesinin inanılmaz borç batağında haber başlıklarıyla gündeme gelirken , Belediyelerin araç ihtiyaçları “Lüks mü ? İhtiyaç mı ? ” sorusunu gündeme getirdi. Lider Varol KISA dün akşam canlı yayında ulusal basın haberlerini okudukdan sonra sordu. 
ARAÇ İHTİYAÇ MI?
Belediyenin borcunu ödemek yerine her ay araç kiralama şirketlerine KDV ve yakıt hariç 2 milyon 800 bin lira fatura ödüyen Sarıyer belediye yetkililerine sordu.
Bu araçlar ihtiyaç mı?
Kartal Adliyesi’ne araç tahsisi kamu görevimidir?
Belediyenin kiraladığı 231 aracın günlük kira bedeli 110 bin lira olurken bu araçlardan 50 tanesi ise Başkan Genç ile yardımcılarının rahatı için tahsis edildiği ve araçların yakıtı için ise 101 bin litre motorin, 2 bin 80 litre de benzin harcandığı anlatıldı. 
 

MECLİSDE GÜNDEM YİNE ARAÇLAR OLDU

 
Sarıyer Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Hüseyin Coşgun, lüks araç saltanatına isyan ederek “Arnavutköy yüzölçümü olarak 3,5 kat daha büyük ama bizim araç kiralama ve yakıt giderimiz onlardan 4 kat fazla. Sarıyer’de 4 milyonu bulan gider Arnavutköy’de 500 bin lira ile sınırlı” dedi. Daha önce Sarıyer Belediyesi hizmet binasını olmadığın ve birimlerin ayrı yerlerde olduğunu hatırlatan Coşgun “Hizmet birimleri tek çatı altına toplandı ancak araç kiralama gideri düşeceğine 2 kat arttı. 17 milyondan 39 milyona çıktı. Yakıtla beraber yıllık araç gideri 48 milyonu buluyor” şeklinde konuştu.
HABER / İSTANBUL GAZETEM 
 
.