Sarıyer belediyesi ve Kayyum

NEDEN SARIYER’E KAYYUM GELSİN ?

 Siyaset gazeteciliğim süresince gördüğüm ve bildiğim tek şey; herkes kendisi için siyaset yapıyor. Örgütü halk veya birileri için asla siyaset yapılmıyor. 

Her gelen belediye başkanı kendi ekibini kurar ve işlemlere başlar. yeterliliği , ilçede saygınlığı olup olmadığına asla bakmaz atamaları yaparken. Amaç kendisine ne kadar faydalı olacak ise o kişileri seçmektir. Zaten emir komutanı başı hep kendisi ve seçtikleri de suçu üzerine alabilecek biyat kültürü tam kişiler olmalıdır. Yoksa çalışamaz.

Görüldüğü gibi halka hizmet , örgüte yardım veya birileri daha iyi şartlarla ondan sonra bu görevi yapsın temaları hiç yok. Her yerde ben ve benim için var.

İşte böyle günlerden biridir Sarıyer Belediyesi.

Üçüncü döneminde kendi ekibini kuran Genç ; artık Sarıyer’in tek söz sahibi olarak meclis üyelerini kurmuş, yardımcılarını seçmiş ve örgütünde tepkisini önlemiş bir şekilde belediye başkanlığına devam ediyor.

Yaptığı ilk büyük icraat yerel basının üzerinde çizikler atmak. elbette hakkıdır tabii , Başkan o. İşte cevap burada saklı. Hak hukuk adalet diyenlerin dahi sessizce izlediği bu olaydan sonra Varol KISA youtube de bir kanal açar ve “Şükrü Genç ile Varol KISA efsane hikayesini” anlatır . Linki tıklayabilirsiniz.  Her pazartesi saat 22.00 da anlatıyorum. Merak edenler dinleyebilir. İzleyebilir.

 

19 mayıs 2019 dan beri Sarıyer Belediyesi ile ilgili haberler yaptığımda tek tük kişiden ses çıktı. Genel de Sarıyerli bir yerel basının sesine saygı ve destek verdi.

Sesi çıkanlar biri çalışan taşeron bir işçi, bir diğeri oğlu belediyede çalışan bir kadın, bir diğeri ise ihale almak için kovalayan bir kişi . Sonuçta 400 bin Sarıyerli Varol Kısa’nın onur mücadelesine destek verdi.

Varol Kısa bu haberleri yaparken bir yandan kayyum fırtınası esti Sarıyer’de. Herkes sordu neden , niçin, nasıl? Veya ne olacaktı?

Ben gerçekten kayyum istiyorum 

Bana sordular sen nasıl bir son düşünüyorsun Şükrü Genç Başkanlığı hakkında? Dedim ki Kayyum isterim. ,

Neden ? dediler….

Çünkü ilçesinde kendisi görev yapamıyacağını anladığında bir dönem daha aday olmaya bilir. Bunu herkes normal karşılar ve neden , niçin, nasıl sorularını ona sormazlar. Veya sosyal medyada paylaşılmaz.

Siyasi partisi de aday göstermeden gidebilir. Fakat yine aynı son bekliyor . sorgusuz süalsiz gidecek ve yaptıkları yanına kar kalacaktır.

AMA KUYYUM

Kayyum geldiğinde , sadece Sarıyerli değil, sadece İstanbullu değil sadece türkiye de değil , Dünya ona soracak. Neden , Niçin, Nasıl, şimdi ne olacak. İşte siyaseti kndisi için yapanların sonu bu olsun istiyorum. Çünkü benim gazetem İSTANBUL GAZETEM kendi ilçesindeki belediye ile çalışmıyor ve bunun neden, niçin, nasılını açıklayamayan bir başkan , kendisi için sorulduğunda ; benim ve ekip arkadaşlarımın durumuna düşecek böylece intikam son bulacaktır. Kinimiz nefretimiz insanlığımızın üzerindedir.

Çünkü bu kin ve nefreti yaratan ta kendisidir. Yeni gelen ilçesini , basınını, örgütünü ve Sarıyerliyi hiçe saymadan daha doğru hizmet verecektir.

Sarıyer için hayırlısı olsun diyorum ve kayyum benim desteğimdir. diyerek son verirken “Asla seçilen seçimle gitmez.” ilçesine halkına vatanına ihanet kesinleşmiş olan her kim olursa olsun görevden alınmalıdır.

 

 VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM AİLESİ