Sarıyer Belediyesinin bu sefer bahanesi nedir?


SARIYER BELEDİYESİ SINIFTA KALDI

İstanbul Gazetem yıllardır basın platformda başarısını halkın sesi olmak kaydı ile ilk sıralarda tutmayı başarmış kimsenin değil halkın sesi olan tek gazetedir. Bu hafta gündemi meşgul eden Bahçeköy’de binanın iki kolon patlama haberini de ilk olarak yine İstanbul Gazetem ekibi sizlere duyurdu.

ŞİMDİ GERÇEKLER ZAMANI

Bina da tahliye işlemleri başlatıldı ve 39 hane ev telaşı peşine düşmek zorunda kaldı. Zorunda kaldı diyorum çünkü olanlar doğa üstü felaket değildir. Allah’tan gelen bir felaket de değildir. kişi ve kurumların sınıfta kaldığı gerçek bir olaydır.

 

PEKİ KİM SORUMLU ?

Adapazarı depreminde Müteahhit firmalar suçlu bulundu. İzmir ve İstanbul sel felaketlerinde Büyükşehir belediye başkanlarını suçladılar. Her ne kadar Allah’tan veya doğal felaket olsa da diyelim. Bunların mahkemesi bize ait değildir. Yasalar gereğini yapacaktır.

 

PEKİ YA SARIYER

Sarıyer Bahçeköy’de bir binanın iki kolonu patladı. Günler sonra tahliye haberleri ulusal basında yayınlanmaya başladı. Gözyaşlarını tutamayan bir baba “Kızım gelinliği ile bu hafta evinden çıkacaktı” derken bir başka sakin ” Okullar açılacak parası olmayan naıl başka bir eve taşınıp düzen kuracak” endişesini dile getirdi.

BUGÜNLERE NASIL GELİNDİ

Gerçekten de açıklamalar gelmese bir çoğumuz yapan firmayı ilk suçlu görüp topu taça atmayı iyi bilecektik. Fakat Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ; ulusal basında verdiği bir demeç akıllara soru işareti getirmeden durmuyor.

Öncelikle bir arsanız olaması ve bu arsaya bina dikmek için sorularımız geliyor . Sarıyer belediyesi her zaman olduğu gibi susma hakkını kullansa da biz halk için soracağız.

1- İmar durumu

2- Proje Onayı

3- İnşaat Yapı Ruhsatı

4- Temel Üstü Ruhsatı

5- Kat İrtifakı

6- Yapı kullanım İzni

7- Kat Mülkiyeti Tesisi

 

Hadi Sarıyer belediyesi desin ki bunlar benden önceydi İstanbul Gazetem neler anlatıyor. Yalan ve yanlış haber .

Peki Başkan GENÇ’e soruyoruz Vatandaşlar belirsizlikten ötürü ne yapacaklarını bilemediklerini söylerken, deponun bir süre önce matbaa olarak kullandığı ve kullanılan forkliftlerin kolonlara çarparak zarar verdiğini açıkladılar.

Bu kadar büyük bir binanın altında depo veya matbaa iznini nasıl aldılar. 

Forklift meskenler altında kullanılabilme izni olan bir araç mıdır?

Belediye rutin incelemelerde hiç bu binanın içerisine girmedi mi?

 

Sahillerde mesken işgalleri, sokaklarda dernek adına kahvehane işgalleri,  park dubaları yüzünden yaya kaldırımı işgalleri, ruhsatsız işyerleri , izinsiz çalıştırılan personel vs vs binlerce incelemeyi dijital ortamda mı yapılıyor?

 

Teşekkürler

İSTANBUL GAZETEM AİLESİ OLARAK MAĞDUR AİLELERE ALLAH’TAN SABIR VE YARDIMCISI OLMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY YAPAMIYORUZ. ÖZÜR DİLERİZ. ..