Sarıyer Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı “Hizmet Elçisi” Projesi

Sarıyer Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı

           “Hizmet Elçisi” Projesi

Sarıyer İlçesinde bulunan Büyükdere Mahallesi yeni yılı “Hizmet Elçisi” gönüllü vatandaşlar ve projenin gerçek sahibi Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı sayesinde bir parçada olsa yüzleri gülerek karşılayacaklar.

HİZMET ELÇİSİ 

2014 Yerel seçimlerinde yeni muhtar olarak seçilen Ali Yazıcı, göreve geldiği gün itibariyle her ay tüm Sarıyer kamuoyunun dikkatini çeken bir muhtar oldu. Yardım kampanyaları, ikinci el eşyaların dağıtımı, okul malzemeleri, öğrencilere hediyeler,  dondurmalı yaz günleri, iftar yemekleri, mahalle içerisinde temizlik, kaldırımlar, asfaltlama hizmetlerinde bilgilendirme ve bir çok hizmetlerini saymamız mümkündür. Kendisini şimdi ihtiyaç sahiplerine bot dağıtımında görüyoruz. İstanbul Gazetem Sarıyer ofisi olarak ziyaret ettiğimiz muhtarımıza “Hizmet Elçisi” nedir? diye sorduk .

YAZICI; “Aslında bizlerin bir makamı ve mevkisi olmadan yardım etmek fiili görevlerimizden olmalıydı. Ben gönüllü olarak yardım işlerinde yıllarca gönüllü hizmet verdim . 2014 Yerel seçimlerinde Muhtar olarak beni görmek isteyen Büyükdere Mahalle halkına daha fazla nasıl yardımcı olabilirim diye düşünürken, insanların bir makam ve mevkii sahibi olmadan da yardımcı olabilecekleri imkan sağlamak için mahallemizde yardımcı olabileceğimiz vatandaşlarımızla yardım edecek durumu olan ve isteyen vatandaşlarımı buluşturdum. Gönüllü hizmet elçileri işte böyle çıktı diyebiliriz. Herkes bireysel olarak hizmet elçisidir. Ben bunları Muhtar ali Yazıcı olarak değil, Büyükdere sakini Ali Yazıcı olarak yaptıkça daha çok mutlu oluyorum. Tüm mahalle sakinlerimize, Sarıyer Belediye Başkanımız Sayın Şükrü GENÇ ve Belediyemizin değerli çalışanlarına, bizlere bu yardımlarda destek veren hayırsever halkımıza çok teşekkür ederim. ” diyerek bizlere Hizmet Elçisi nedir anlattı. 

 

Yardım sever vatandaşların getirdiği yeni botların üzerine bir yardımda Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali YAZICI’dan geliyordu. Değerli Muhtarımız bir aylık maaşı ile kendisi de ihtiyaç sahibi mahalle sakinleri için bot aldı. Toplam bot sayısı 127 oldu. Mahalle sakinlerinden ihtiyacı olan çocuk,genç,kadın,erkek muhtarlıktan yeni botlarını alırken çok mutlu oluyor ve Yazıcı’ya teşekkür ediyorlardı. İstanbul Gazetem Sarıyer ofisimize son sözlerini sorduğumuz muhtarımız şu sözlerle günün kendisi için önemini anlattı.

 

YAZICI ” Öncelikle bu hizmetleri gerçekleştirdiğimde inanın o kadar çok mutlu oluyorum ki; bir çocuğun, bir gencimizin, bir annemizin, bir babamızın, bir ağabey ve ablalarımızın ihtiyaçları olan malzemelere kavuştuklarındaki o yüzlerinde beliren tebessüm benim için dünyalara bedel oluyor. İstanbul Gazetem aracılığı ile bana bu fırsatı veren Hayır sever kişi ve kurumlarımıza tekrar tekrar teşekkür etmeyi borç biliyorum. Dilerim daha çok “Hizmet Elçisi” olur ve bizler daha çok kişiyi mutlu ederiz. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarıma da yayın hayatınızda başarılar dilerim. Tüm halkımızın Yeni Yılını Kutlarım” diyerek ekibimizi yolcu eden Muhtarımıza yeni yılda yeni hizmetleriyle siz değerli okuyucularımızı buluşturmayı diliyoruz. 

            HABER : İSTANBUL GAZETEM / Varol KISA 

 

 

 Fecebook sayfamız..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın