Sarıyer Emniyet Müdürlüğü – Huzur toplantısı

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü tarafından

Huzur toplantısının sonuncusu yapıldı.

 
Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ,göreve geldiği an itibariyle Sarıyer’i ve sorunlarını anlamak için mahalle muhtarlarıyla ayrı ayrı yedi toplantı düzenledi. Bu toplantılara “Huzur toplantısı” ismi verildi. Toplantılar mahalle muhtarlarıyla Emniyet müdürlüğü yetkilileri arasında geçti .
 
Toplantıların ana konusu ,mahalle sorunlarını ilçe emniyeti ile paylaşmak oldu .Bu konular 3 ana temel maddeye dayanıyordu .Tüm mahalle muhtarları aynı konulardan şikayetçi oldu .Bugün toplantıda Emirğan Mahalle Muhtarı Muharrem Yavuz , Reşitpaşa Mahalle Muhtarı Celal Selim katıldı .
 
1-Park ve Bahçelerde uyuşturucu ve alkol kullanımı .
 
Özellikle mahalle içlerinde bulunan parklarda gece yarısından sonra ,ateş yakarak toplantılar yapıldığı ve bu toplantılarda uyuşturucu kullanıldığı,mahalle sakinlerinin rahatsız olduğu ve bu yönde yardım talepleri oldu .
 
 
2- Trafik Sorunu ve Vale 
 
Özellikle yolların kenarlarına bırakılan araçlardan dolayı ,mahalle içlerine giriş çıkışların zorluğu , uzun süre geçici araç bırakımları , mahallelinin kendi araçlarını cadde üzerindeki esnafların valeleri tarafından işgal edilmesi büyük sorun haline geldiği muhtarlar tarafından yardım istenilen ikinci ana konu başlığı oldu . 
 
3-Atıl durumdaki bina ve araçlar
 
 Mahalle içlerine bırakılan araçlar ve atıl durumdaki binalarda , mahalle dışından tehlikeli olduklarını düşündükleri sokakta kalan kişilerin barındığı ve bu barınmada yine alkol ve uyuşturucu satış ,kullanım yapıldığını dile getiren muhtarlar bu yerlerin ve araçların adreslerini vererek yardım  isteklerinde bulundular. 
 

Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı”Sadece eleştirmeyelim ,çözüm önerileri de sunalım”

 

 Tüm dilek ve şikayetleri dinleyen Çamırcı , bu konular üzerinde çalışılacağını ,emniyetin kendine ait bir çekici aracı olacağını ve özellikle park bahçeler, atıl durumdaki bina ve araçların araştırma yapılmasının ilk görevleri olacağını anlattı .Konuşmasına başlarken “Görev yerlerimde bu tür toplantıları yaptım ve çok faydalı oldu .Bugün Sarıyer ‘de sonuncusunu yaptığımız bu toplantıların yedincisini yapıyoruz .Amacımız ,mahallelerini çok iyi bilen Muhtarlarımızla bilgi alış verişlerini gerçekleştirmek oluyor .Sorunlarınızı not aldık .Emniyet Müdürlüğümüzün bir çekici aracı olacak ve bu tür konularda anında hizmet vermeye başlayacağız .Sizlerden istediğim tek şey vatandaşlarımız 155 aramaktan çekinmesin . Polis herşeyi göremez ,hissedemez veya tahmin edemez .Vatandaşlarımız 155 numarasını bilecek ve çekinmeden arayacaklar ki ,bizler sorunlardan haberdar olalım .atıl araçlar sorun değil ,arayın gelir çekeriz .Park bahçeler ve evleri kontrol altında tutarız .Fakat  oto park sorunu bir de şu açıdan bakılmalıdır .Sarıyer’e özellikle hafta sonları diğer ilçelerden yüzlerce araçlı misafirlerimiz geliyor .Esnaf bu araçları kiraladıkları alana bırakıyor Yer kalmadığında sanırım  sokak aralarını kullanıyorlar .buna ortaklaşa bir çözüm getirebiliriz .Tüm sorunlarımızı paylaşırsak ,sadece eleştiri değil çözümde sunarsak daha hızlı ve kesin çözüm bulacağımıza inanıyorum .” diyerek geldikleri için teşekkür etti .

Konuşma sonrasında misafirlere çay ve kurabiye ikram edilerek sohbetler edildi, toplantı son buldu .

 

İSTANBUL GAZETEM – VAROL KISA 

 

 

 sariyer-emniyet-muduru-ercan-camirli-huzur-toplantisi-sariyer-muhtarlari-www.istanbulgazetem.com
 
 
 
 

DSCF0002

DSCF0008

DSCF0007