Sarıyer Emniyeti hırsızlara göz açtırmadı

Sarıyer Emniyeti huzuru bozanlara göz açtırmıyor.

  Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü iki yıl önce başlattığı “Huzur Toplantıları” kapsamında Sarıyer ilçe sakinlerine verdiği her sözü tutmayı başardı. 

 

 Sarıyer İlçe Emniyet ekiplerince gerçekleşen operasyon;

 Ferahevler Mahallesi Mühendis Sk. üzerinde meydana gelene ‘Oto Hırsızlığı’ ile ilgili müşteki R. BAŞOĞLU isimli şahsa ait 34 TE 5639 plakalı Tofaş kartal marka aracın çalınması ile ilgili bahse konu araç için Sarıyer Emniyeti tarafından arama işlemleri başlatıldı.

Arama işlemleri sonuç vermiş ve araç ile bilgi çok kısa zamanda Sarıyer Emniyetine ulaştı.

    Sancaktepe ilçesi bölgesinde kovalamaca usulü yakalanmış, araç düz kontak yapılmış halde bulunmuş, araç içerisinde bulunan Z. KÜTÜKÇÜ ve E. YILDIZ isimli şahıslardan şüpheli Z. KÜTÜKÇÜ isimli şahıs bahse konu aracı M. KARATAY isimli şahıstan emanet olarak aldığını olayla ilgilisi olmadığını söylemesi üzerine Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanan M.KARATAY isimli şahıs büro amirliğinde ifade vermek istemeyerek susma hakkını kulanmış, tahkikat devam ederken hırsızlık olayının meydana geldiği aynı bölgede Doğan marka ikinci bir aracın çalındığı tespit edilerek bölgede yapılan kamera incelemesinde Z.KÜTÜKÇÜ ve M. KARATAY isimli şahısların eşkâlleri ile benzerlik gösteren 2 şahsın Tofaş Kartal marka bir araç ile olay yerine gelip Doğan marka aracı açtıkları görülmüş, yeterli delil elde etmek amacı ile şahısların ikamet adreslerine arama kararı çıkartılmış ancak şahısların ikamet adreslerinin metruk bina olduğu anlaşılmış, şüpheli yaşı küçük şahıs E. YILDIZ Sarıyer Çocuk Büro Amirliğindeki ifadesinin ardından serbest bırakılmış, şahıslardan M. KARATAY isimli şahsın yapılan GBT kontrolünde değişik suçlardaki dosyalardan 12 adet firarının olduğu ayrıca Sancaktepe Bölgesinde gerçekleşen oto hırsızlığı konusu ile ilgili yapılan araç incelemesinde DNA profiline rastlanıldığı tespit edilmiş, şüpheli Z. KÜTÜKÇÜ isimli şahsın yapılan GBT sorgusunda 5 farklı suçtan adli makamlarca arandığı tespit edilmiş, Z. KÜTÜKÇÜ ve M. KARATAY isimli şahıslar Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Savcılık makamına sevk edilmiş, şüpheli M. KARATAY isimli şahıs Adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, şüpheli Z. KÜTÜKÇÜ tutuklanarak Metris Cezaevine teslim edilmiştir.

 

 

 

 

Varol Kısa ile İSTİKLAL HAREKETİ her akşam 21:30 da canlı yayında NUTUK ve Mustafa Kemal Atatürk anlatıyor. Seni de bekleriz .

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN 

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın