Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Basın ile buluştu

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Basın ile buluştu

 

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü basın ile yakın diyoloğunu sürdürüyor. Bugün düzenlenen Sarıyer İlçesi FSM Mahalle Karakolu kahvaltısı ile gündem ve Sarıyer sohbet konusu oldu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı basın mensuplarını kapıda karşıladı. 

 

Sarıyer’in tüm yerel basını kahvaltıya katılım sağladı. İstanbul Gazetem Sarıyer temsilcilerimiz Varol KISA ile Zuhal Taşkın’da kahvaltıya katılan basın mensupları arasında yer aldı. İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ; tüm basın emekçilerine teşekkür ederek, Sarıyer’deki gelişmeleri duyurdukları için mini bir teşekkür konuşması yaptı.

ÇAMIRCI ” İl emniyet Müdürümüzün projelerini hayata geçirdiğimiz anlarda siz değerli basın mensubu arkadaşlarımız her zaman yanımızda oldunuz. bizler inanın tüm emniyet mensupları gece gündüz halkımıza daha rahat ve huzurlu bir ortam nasıl kurarız diye projeler üretiyoruz. bu bağlamda da Sarıyer suç oranları en aza inen ilçelerden biri oldu. Sarıyer dendiğinde önce Çayırbaşı ve uyuşturucu, FSM ve terör eylemleri aklınıza geliyordu. bunların hepsini bitirdik. Şimdi artık halkımız daha mutlu ve güven altındalar. Bu anları bizlerle paylaştığınız için sizlere de çok teşekkür ederim.” dedi. 

 

 

Kahvaltı sonrası basın mensupları; zırhlı araçlar, karakolun güvenlik sınırları ve mahalle içinde mini bir tur düzenlendi. Sarıyer temsilcilerimizin halk ile yaptığı sohbetlerde; çok memnun oldukları ve artık FSM huzurlu ve güvenilir bir mahalle olarak konuşulmasından mutlu olduklarını dile getirdiler.

Mahalle sakinleri ; “Daha önceki yıllarda neredeyse dışarıdan kimse mahallemize gelmiyor gelemiyordu. Çok şükür devletimiz, il emniyetimiz ve tabi ilçe emniyetimizden Allah razı olsun ki; şimdi huzurlu ve güvenli bir mahalle olduk. Tüm dostlarımız gelebildiği gibi artık dışarıdan göç alabilen bir mahalle olduk” dediler.

Hatıra fotoğrafları çekilerek etkinlik son buldu.

Katılımcılar

Ercan ÇAMIRCI ( İlçe Emniyet Müdürü)

İhsan SÜNGÜ ( İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı)

İsmail ÖZKAN ( FSM Karakol Amiri)

Sezer YORGANCILAR ( FSM Komiser Yardımcısı)

Eda YURTSEVER ( İlçe Emniyet müdürü Özel Kalemi)

 

 

 

Daha sonra kahve bahane sohbet şahane dercesine karakolda Sarıyer ve gündem konuşmaları yapıldı. Sarıyer’in artık İstanbul genelinde huzur ilçelerinden biri olduğu tüm mahallelerde suç oranlarının neredeyse sıfıra düştüğü, ayrıca yeni karakol müjdeleri ile lojmanlarında çok yakında hizmete gireceği açıklandı.

Haber ; İstanbul Gazetem – Varol Kısa / Zuhal Taşkın 

Bir cevap yazın