Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan ÇAMIRCI "Huzur Toplantısı düzenledi"

 

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan ÇAMIRCI

“Huzur Toplantısı düzenledi”

 Bu gece sizlere “Gece Haberleri – Varol KISA”  olarak Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ‘yı sayfalarıma taşıdım .. önce bugünün sloganlarını sizlere paylaşıp haberime geçeceğim .
    ” Zor diye bir şey yoktur,İmkansız sadece  zaman alır”
    “Bizim işimiz ,sizlerin emniyetidir”  
   “Her şeyi bilmemiz mümkün değil , siz 155 arayabilirsiniz”
  

 

    Sarıyer Mahalle Muhtarlarından ,Darüşşafaka Mah . Hüseyin Sarıuçak,İstinye Mah. Recep Alkan,Derbent Mah . Aydemir Görmez,Pınar Mah.. Ayhan Yilmaz,Poligon Mah. Hasan Kılıçgöz,Yeniköy Mah. Engin Cevahiroğlu ve mahalle sakinlerini katıldı…
 
   Huzur Toplantısına İlçe Emniyet Müdürlüğünden ,  Sarıyer İlçe Emniyet müdürü Ercan Çamırcı , Asayiş Büro Amiri İhsan Süngü , Toplum Destekli Polislik Amiri Adil Tiftik , İstinye Polis Merkez Amiri Gökmen Aydınoğlu ev sahipliği görevini üstlendiler.
 
 
Göreve yeni gelen Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı toplantının ana konusu olarak ,bir mahallenin her şeyini bilen ,gören  ve her sokağı gezen kişi olarak muhtarların ilk sırada olduğunu ve bu toplantıda mahallelerdeki sorunları dinlemek ,isteklerini öğrenmek için olduğunu açıkladı.
 
 

ERCAN ÇAMIRCI ‘nın konuşmasından konu başlıkları 

 
-Sarıyer sahil şeridinde bir trafik sorunu mevcut.İlk önce buna bir çözüm bulacağız. Kendi ilçemize ait trafik denetleme ekibi kurulması ile ilgili çalışmalarımız var .Mevzuata uygun olursa sayın büyüklerimizde uygun görürse projemiz hayata geçecektir İnşallah. Diyerek bazı konulara değinirken vatandaşların mahalle sorunlarını polise bildirmemesinden dolayı ise konuşmasına şöyle devam etti .
 
-Diğer bir husus ise halkımızın polis teşkilatını aramaktan çekinmesidir. Avrupa ile övünerek anlatıyoruz .Bir mahalleye yabancı araç park edilse herkes polisi arar .Bizde ise vatandaşımız çekiniyor .Bunun için ricam bir çalışma yapmanız.Bizim Polisimiz  çekingen olur .Siz onların kollarına girin sohbet edin bir çay için ,mahallenizi ve sizleri tanısınlar. Onlar bunu sizlerden isteyemez .Yurdun bir çok değişik illerden gelen genç polisimiz çekinir . Diyerek sözü muhtarlardan gelen sorulara bıraktı .
 
Tüm misafir ve muhtarlar sorunlarını anlattı .Kısaca başlıklar .Parklarda ve atıl durumlarda bulunan binalarda uyuşturucu kullanımı ,çevre verdikleri rahatsızlık.Umuma açık yerlerde alkol kullanımı . Trafik sorunları .Tüm sorunları dikkatlice dinleyen Sarıyer İlçe Emniyet müdürü Ercan Çamırcı,notları aldı ve ilgili birimlere görev dağılımını gerçekleştirdi.
 
Toplantının devamında , sosyal medya paylaşımları konuşuldu .
 
 
 DSCF0016
 
 
 
Toplantı devamında özellikle işyeri sahiplerinin kamera kullanımını gerçekleştirilmesi oldu .Mobesa maliyetli ve her sokağa monte edilemediği için ,esnafın Emniyete yardımcı olması gerektiği ve kamera siztemlerini isterlerse Emniyetin ekibinin ayarlama yaparak sokağı da  gözetleme imkanları olabileceği vurgulandı …
 
 DSCF0007
 
 
Yol kenarında park sorunu ve vale çalışmalarının yanı sıra araç toplama yeri ,çekici  sorunları gündeme taşındı .
 
DSCF0008
 
 
 
“İstanbul Gazetem”  olarak yeni emniyet müdürümüz Ercan Çamırcı  ‘ya yeni görevinde başarılar dileriz .. Haber : Varol KISA 
 
 
1836603_10205015599049728_8780537335934897873_o
 
 
 
 

 

Bir cevap yazın