Sarıyer İSTİNYE’de park emniyete tahsis ediliyor! Neden?

VE İSTİNYE VE İSTİNYELİ VE ÇOCUKLAR VE KADINLAR VE ESNAFIMIZ İŞTE BU HABER CAN YAKIYOR !

İstinye’de bir alan var. Bu alan PAŞA CAD.NO:1 İSTİNYE SEMT EVİ (İBNİ SİNA PARKIolarak bilinen bir alan. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in adeta oyun alanı. Evet yanlış duymadınız. OYUN ALANI …..

Bir zamanlar çocukların parkı olan bu alanda neler neler oldu. Vakıflar , okullar ve sonunda bir karar verildi Muhtarlık oldu. Şimdi bu karar çok güzeldi. Neden ?

Halkımız çocukları ile birlikte parkta zamanı yaşarken güvende hissediyorlar kendilerini , öyle ya mülki amirleri yanında halkımızın. Biz insan olarak yaradılışta kendimizi hep güvencencede hissetmek isteriz. Başkan şükrü GENÇ ‘te öyle almadı mı güven oyunu. “size sormadan asla” diyerek bizleri kandırmadı mı? Kandırma derken hepiniz şaşırdınız biliyorum. Peki bu alan yani İbni Sina Park alanı yıllarca her amaçta kullanılırken İstinye Mahallesine Sandık konuldu mu? Ben İstinyeliyim ona göre cevap verin değerli dostlar. Yıllar içerisinde hep başkanın amaçlarına hizmet etti bu alan. Bizlerin değil.

TAM İSTİNYELİ OLDU DEDİ BAŞKAN YİNE HAYIR DEDİ!

Tamam yıllardır elimizden türlü sebeplerle aldığı alanı istediği gibi kullandı Başkan Genç fakat çok şükür dedik artık bizim oldu. halk kullanıyor , sağlık ekibimiz var , muhtarlığımızda geldi. Mükemmel oldu. İşte hata burada . Başkan Genç Halk için mükemmel oldu duyunca son dönemde hemen değiştirmeye başladığı hizmetlerini İstinye’de de yaptı.

MECLİSTEN ÇIKAN ÜZÜCÜ KARARI, KAÇ İSTİNYELİ BİLİYOR!

Eylül ayı meclis kararlarını kaç Sarıyerli , kaç İstinyeli biliyor ? Tahmini zor bir soru olmasa gerek değil mi? Bakın karar da ne deniyor….

Gündemin 7. Maddesi olan: “İstinye Mahallesi, 1565 Ada, 1 Parselin tescil harici park alanında bulunan 580 m² kısmın içindeki bina ile birlikte Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası olarak kullanılmak üzere İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi ve 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarında emniyet hizmet alanı olarak düzenlenmesi hk. İmar – Hukuk – Kültür ve Turizm Komisyonu müşterek raporu ” nun görüşülmesine geçildi. MUHTARLIĞIMIZ NE OLACAK . O BİNA İSTİNYELİ İÇİN TAHSİS EDİLECEK KULLANIMI EN GÜZEL BİNA NEDEN BAŞKA AMAÇLARA VERİLİYOR…

yalan haber diyenler için aslını sunalım

ŞİMDİ İSTİNYELİ BU KARAR NEDİR ANLADINIZ MI?

Bu karar diyor ki “Park alanı ortasında sizlere polis karakolu kuracağız. Siz park ta çocuklarınızla dinlenirken , çocuklar çok ses yaptı veya ellerinde kelepçeli suçlular karakola getirilirken çocuğunuz soracak “Anne bu nedir?” sizlere küçük çocuklarınıza açıklama bilgisi ne olacağını bilmediğiniz bir ortama sokma kararıdır. Basket oynayan gençler biraz ses yaptığında “sessiz olun !” uyarısının sinyalleridir. Tebrikler Şükrü GENÇ beni yanıltmadın. Her zaman diyorum ve demeye devam edeceğim . “Bu şükrü GENÇ Başkan bizim Şükrü Genç başkanımız değil artık” sevgiyle kalın….

Meclisten bu kararı onaylayan meclis üyelerine iki çift lafımızı olacak. Sizleri elimizdekileri alın diye değil. Hakkımızı koruyun diye seçtik! Çabuk unuttunuz…. AİLENİZİN GAZETECİSİ VAROL KISA

YOUTUBE KANALINDA YAYINLANDI