Sarıyer Kaymakamı Rumelihisarı’nda

Sarıyer Kaymakamı Rumelihisarı’nda

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN,  Rumelihisarı Mahalle Muhtarı Çetin KARAYILAN’ı ziyaret etti. İstanbul Gazetem ekibiyle sohbetinde “Her zaman halkımızın ve Muhtarlarımızın yanında oluyoruz. Sevinçler paylaşıldıkça artıyor, üzüntüler paylaşıldıkça azalıyor.” dedi. 

Haftalık periyodik mahalle ziyaretlerinde bulunan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, ” Sarıyer çok güzel bir ilçemiz. Halkımız çok cana yakın ve samimiler. Bu sıcak ortamlar bizlere çalışma şevki vermektedir. Hal böyle olunca onların tüm sevinçlerinde ortak olmaya çalışıyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın iş yerleri açılışlarında, mutlu günlerinde imkan buldukça katılıyorum. Elbette hayatın bir diğer gerçeği acı ve üzüntü, biz böyle günlerde de halkımızın yanında oluyoruz. ” Halkımızın sevinçlerini paylaştıkça mutlulukları artıyor, üzüntülerini paylaştıkça da acıları azalıyor” ben bunu onlarla birlikte yaşayarak net bir şekilde gördüm. Mahalle ziyaretlerimizde halkımızın sosyal hayatlarını yakından takip edebiliyorum. Muhtarlarımız da bizlerin en büyük yardımcısı oluyor. Onlarla da periyodik görüşmelerimiz ve toplantılarımızda mahalleleri hakkında bilgi alıyorum. Devletimizin sunduğu hizmetleri halkımızla paylaşarak bizler çok daha fazla mutlu oluyoruz. İhtiyaç sahiplerini bulmak, onlara yardımcı olup üzüntülerini paylaşmak ve bu paylaşımda acılarının azaldığını görmek ayrıca bizlere çalışma gücü vermektedir. ” dedi.

Rumelihisar Muhtarı Çetin Karayılan “Ben Rumelihisarı Muhtarı olarak Sayın Kaymakamımız Gürsoy Osman BİLGİN ile  yapmış olduğumuz toplantılar ve ziyaretlerden çok memnunum. Halkımızın ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde bildirme imkanımız olduğu gibi uygulamada da aynı hızda Kaymakamlık yetkilisi arkadaşlarımız bizlere yardımcı oluyor. Mahallemiz adına kendisine ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ederim. ” dedi.

Ziyaret sonrası Kaymakam Bilgin, Muhtar Karayılan ile mahalle halkını ziyaret ederek sohbetlerde bulundu. Ziyaret sonrası İstanbul Gazetem 31. sayısını inceleyen BİLGİN  İstanbul Gazetem ekibini çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

Haber Varol KISA – İstanbul Gazetem

 

Bir cevap yazın