Sarıyer Meclisinde bardaklar kürsüye fırlatıldı

Sarıyer Meclisinde bardaklar kürsüye fırlatıldı

SARIYER MECLİS TOPLANTISINDA NELER OLDU

Ak Parti Meclis Üyesi Abdullah Akşahin gündem dışı konuşmasını gerçekleştirdi. Ve CHP Meclis üyelerini ayağa kaldırmayı başardı. Karşı tarafı sinirlendirebiliyor ve rahatsız edebiliyorsan bu siyasette başarı olarak ödüllendiriliyor.

Bunlar meclislerde görmeye alıştığımız normal görüntüler. Meclis içinde onlar birbirlerine bağırır, hakaret eder, kızar ; meclis bittiğinde dışarıya çıktıklarında yine dost olarak yaşamlarına devam ederler. Bu işleri kızıştıranlar dışarıdan gelen etkenlerdir. Yıllardır Ak Parti ve CHP Meclis üyeleri bu görüntüleri gördü. Geçen dönem Cemil Özbalta bu sahneleri çok yaşattı. Fakat “Uğur Taşçı Kompleksi” açılışında Sarıyer belediye Başkanı Şükrü Genç ile yan yana Sarıyerlilere hizmet için oldular.

Mecliste düzenin sağlanması

             Madde 12 — Meclis başkanı, meclis çalışmalarında düzeni sağlamakla yükümlüdür. Meclis görüşmeleri sırasında söz alan üyenin konu dışına çıkması, kişiliğe dokunur söz söylemesi, diğer üyelerin hatibin sözünü kesmesi ve meclisin düzenini bozacak davranışta bulunması yasaktır. Buna aykırı davranan üyeler, başkan tarafından uyarılır, buna rağmen davranışlarında ısrar eden üye başkanın talimatıyla görevliler tarafından meclisten çıkarılır.

             Meclis görüşmeleri sırasında sükûnetin bozulması durumunda başkan tarafından ilgililere ihtarda bulunulur. Görüşmelere devam edilemeyeceğinin anlaşılması halinde başkan oturuma ara verebileceği gibi görüşmeleri bir sonraki birleşime erteleyebilir.

Ak Parti yoneticilerinin ve mahalle temsilcilerinin Ak Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyelerinin koltuklarında oturma izni en büyük hata oldu. Yönetimden Metin ATEŞ , koltukların ve sephaların üzerine çıkarak gezmesi ve ileri doğru ilerlemesi olayları daha çok ateşledi. Mahalle Başkanları Baltalimanı ve Darüşşafa başkanları sürekli olayların içine içine girme çabaları yine hatalardan bir diğeriydi.  Dışarıdan gelen vatandaşın İstanbul Gazetem çalışanına saldırması ise son fiyaskoydu. Kesici ve darp edici bir alet ile saldırsaydı şimdi o koltuklarda oturan hangi meclis üyesi bunun vebalini ödeyecekti. Yoksa TV larda geçtiği gibi “Sarıyer Meclisinde yapılan saldırıda hayatını kaybeden basın mensubu” olarak anılıp iki saniyede herşey unutulacakmıydı.?

VE MEHMET YAMAN BARDAK ATMADIM DİYOR!

Sarıyer Belediye Meclis Toplantısında tartışmaları ateşleyen bir diğer kişi Ak Parti Meclis Üyesi MEHMET YAMAN oldu. Bizler bunun üzerinde fazla durmadık. Fakat kendisi Cuma günü yapılan 2. birleşimde ısrarla “Bardak Fırlatmadım” demesi üzerine bu haberi yayınladık. İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi Varol KISA “Mehmet Bey görüntüler var, bardak fırlattınız. Biz yayınlamadık” demesine karşılık. Yaman ” Fırlatmadım kardeşim., varsa buyurun yayınlayın” demiştir. Şimdi sizleri bu görüntülerle baş başa bırakıyor ve

DAKİKA 1:00 DEN SONRA DİKKAT ETMENİZİ İSTİYORUZ. 

SADECE İSTANBUL GAZETEM’de 

 

 

 

 

Şükrü GENÇ’e övgüler yağdırdı

 

 

 

 

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts