Sarıyer Meclisinden son dakika

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI GÜNDEMİ

   Sarıyer Belediyesi son iki dönemdir CHP’li Belediye Başkanı Şükrü GENÇ tarafından yönetilmektedir. Tarihinde bir ilk yaşayan Sarıyer İlçesi ilk defa aynı siyasi parti ile aynı isimdeki belediye başkanı iki kere üst üste seçim kazanmıştır. Bunu başaran ve son seçimler olan 2014 yerel seçimlerinde 25 bin oy gibi tarihi bir fark atan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ olmuş ve siyasi partisi CHP olmuştur. Hal böyle olunca elbette AKP çok uğraşsa da bir türlü düzgün bir ivme yakalayamamıştır. Sonuçta kendi siyasi partisinden bir meclis üyesinin seçilerek milli irade tarafından verilen hakkını almak isteme görevide yine AKP’li meclis gurup başkanına düşmüştü. 

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER, SİZ YİNEDE İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN RİCA EDİN. POLEMİĞİ

Sarıyer Belediye Meclis Toplantısı Kasım ayı ilk birleşiminde Ak Parti Gurup Başkanı şöyle bir önerge sundu ; Meclis üyesi Abdullah Akşahin için partimizden ihraç kararı verildi. Fakat ihraç edilmesi meclis üyeliğinden çıkartılmıyor. Bağımsız Meclis Üyesi olarak kalıyor. Bu ismin meclis üyeliğini sürdürmesi mümkün değil . Kaçak olan ve yurtdışına kaçtığı söylenilen bir şahıs, meclis üyeliğinin düşürülme ihtimali kendisinin istifa etmesiyle gerçekleşebilir. Görülüyor ki şimdilik böyle bir ihtimal yok. Veya meclis karar verecek. Bir daha ki toplantıda onun meclis üyeliğini düşürülmesini öneriyorum demesi salonda soğuk duş etkisi yarattı.

Suçluluğu kesinleşmemiş insanlar SUÇSUZDUR. “Suçu ispatlanan kadar herkes masumdur” . Diyen bir adalet sisteminde henüz yakalanmamış ve ifadesi alınmamış bir AKP Meclis üyesini nasıl olurda bir AKP Meclis gurup başkanı infaz ediyordu.

 

YİNE GÖKAN ZEYBEK ‘den DERS NİTELİĞİNDE AÇIKLAMA 

Sarıyer Belediye Meclisinde kürsüye ne zaman çıkarsa adeta ders veren Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek yine bir ders verdi. Öncelikle Kızılay haftası için herkesi kan bağışına davet eden Zeybek; ” Cumhuriyet yürüyüşünün en kalabalık fener alayı yürüyüşü Sarıyer ilçemizde gerçekleşti. Bunun için tüm emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ederim. Değerli arkadaşlar bizler CHP Meclis üyeleri arkadaşlarımızın her zaman yanındayız. İddaaları önce biz araştırır ve gereğini yaparız. Ak Partili arkadaşların isteğine gelince , değerli arkadaşlarım; İktidar sizsiniz ve Türkiye’de sadece meclis üyelerini değil Büyükşehir Belediye Başkanlarını bile görevden aldığınıza göre, bir kısmını da istifasını aldığınıza göre ,  Halkın seçtiği belediye başkanları görevden alınıyorsa meclis üyelerini görevden almak için KHK‘ya bayloc suçlusu olarak meclis üyelerinin görevden alınması için bir yasa çıkartabilirsiniz. Yalnız bunu Sarıyer için değil tüm Türkiye genelindeki meclis üyeleri için çıkartırsanız daha faydalı olacağı kanısındayım”  diyerek yine gerekli dersi verdi. Bugün fazla vaktinizi almadan Perşembe günü gerekli açıklamaları daha uzun yapacağını bildiren ZEYBEK  10 Kasım Atatürk’ü anma günü içinde ” Asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Saygı , Sevgi ve Şükranla anıyoruz” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın