Sarıyer Park Polisinden muhteşem başarı

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ “MOBİL PARK POLİSİ” UYGULAMASI

    Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı “Huzur Toplantıları” düzenleyerek Sarıyer ilçesinin sorunlarını dinledi. Bu toplantılar iki senedir periyodik olarak devam etti. Alınan şikayet notları sonrası. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün uyguladığı “Mobil Park Polisi” Sarıyer’de göreve başladı.  Bu uygulama Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Türkiye genelinde konuşulan bir başarıya imza attı. 

      Sarıyer Mobil Park Polisi, park içerisinde uzun süre telefon görüşmesi yapan vatandaşı gözetlemeye başladı.  Konuşmanın süresinin uzaması ve vatandaşın endişeli surat ifadesi üzerine neler olduğu sorgulanıyor. Vatandaş polisin bu duyarlı davranışından cesaret alarak ” Konuştuğu şahsın kendisini polis olarak tanıttığını” söylüyor. İşte olaylar bundan sonra hızla başlatılıyor.

   ” Telefondaki şahıs kendisini Polis olarak tanıtmış ve Kuyumcudan çalınana 150 bin TL para ile bir kilo altının yarısının kendisinin kapısına bırakıldığını polisin sahte para operasyonu düzenlemek için mevcut bankada parasının acilen kendilerine teslim edilmesi gerektiğini ” anlatmıştı. Telefonda uzun konuşmalar sonrası vatandaşın bankada 15 bin TL olduğunu öğrenen şebeke,  vatandaşın parasını bankadan çekerek istedikleri adrese bırakmaları istiyordu. 

OPERASYON BAŞLIYOR..

  Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü “Mobil Park Polisi” nin  mağdur vatandaş için operasyona başladı. Önce vatandaşla ile birlikte iş birliği yapılarak, suç şebekesi ne istiyorsa onaylandı ve buluşma yeri tespit edildi. Vatandaş ile birlikte hareket eden Emniyet Müdürlüğü ekibi Şebeke mensupları “Musbahattin Kötüz,  Ümit Kötüz, Murat Tan” isimli şahıslar yakalandı. 

 

1.500.000 TL dolandırıcılık 

 

Yakalanan şüphelilerden Murat TAN isimli şahsın, daha önce 1.500.000 TL dolandırılan Hüsrev Mellah isimli şahsın aynı yöntemle dolandırıldığı ortaya çıktı. Zanlılar adli makamlara sevk edildi. 

Sarıyer Huzur toplantılarının başarı meyvelerini toplamaya devam ediyor. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü haberlerini İstanbul Gazetem ‘den takip edebilirsiniz. ..

 

Haber:  İstanbul Gazetem / Varol Kısa 

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın