SARIYER RM'DE SAĞLIKSIZ KOŞULLAR YOK‏ – Sarıyer Haber

SARIYER RM’DE SAĞLIKSIZ KOŞULLAR YOK‏ – Sarıyer Haber

 

 

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Fizyolog Prof. Dr. Murat Arslan ekbi ile birlikteSarıyer Belediyesi Kısırkaya Rehabilitasyon Merkezi’ni inceledi. Arslan, “Olumsuzluk görmedik. Burası bir sağlık kurumu isteyen giremez. Hayvanseverlerinde bilinçli olması gerek” dedi.İnceleme sonunda hazırlanacak ayrıntılı rapor medya ve ve odanın resmi internet sitesinde de yayınlanacak.

 

“SAĞLIK KURUMUNA ÖYLE GİRİLMEZ”

Prof.Dr. Murat Arslan, Sarıyer RM’de yaptığı inceleme sırasında hayvanseverlerin de bilmesi gereken konulara değinerek, sosyal medya hesaplarından alınan görüntü ve doğruluğu araştırılmayan bilgilerle rehabilitasyon merkezine gelenlerin tedavi gören hayvanlar ve kendileri içinde bir risk olabileceğini söyledi.

 

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, Sarıyer Belediyesi Kısırkaya Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaretinde yaptığı değerlendirmede, her isteyenin giremeyeceği, sağlık kurallarına uyulan, hayvanseverlerin ancak galoş ve benzeri kıyafetlerle içeri alındığı bir yer halini alması gerektiğini belirtti.

 

“BİLİNÇLİ DAVRANIŞ BEKLERİZ”

 

Prof Dr. Murat Arslan; “Hatta hayvansever vatandaş eğer hasta ise, iyileşmeden bu tür steril alanlara girmemelidir. Hayvanseverlerden böyle bir bilinç görmek istiyoruz. Burası tüzel bir kurum ve bu kurumun yetkililerince izin verilmediği ve uygun bulunmadığı takdirde hayvanseverlerin yanlarında getirdikleri mama ve benzeri ürünlerin hayvanlara gelişigüzel verilmemesi gerekir. Sertifikasız veya eğitimsiz birinin kendi tasarrufuyla gelip nerden aldığı belli olmayan, sağlığa yararlı veya zararlı olup olmadığı bilinmeyen bir mamayı buradaki hayvanlara vermesine izin verilmemelidir.

 

“HEKİMLERE SAYGI BEKLİYORUZ”

 

Kimse kimsenin mesleği hakkında yorum yapmamalı, burada işin uzmanı arkadaşlar varken dışarıdan gelerek ‘Burada yanlış bir şeyler yapılıyor demek büyük bir saygısızlıktır’. Nasıl ki hastanelerde ameliyat sırasında operasyon odasına girilemiyorsa burada da girilememelidir.

 

“SICAK ORTAM SAĞLIKLI DEĞİL”

 

Prof. Dr. Arslan; ‘’Hayvan davranışları alanında çalışmalar yaptım. O gözle baktım. Yanlış bir durum olmadığını söyleyebilirim’’.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Murat Arslan; ‘’Ben bir fizyolog olarak konuşuyorum. Hayvanların metebolizması insanlarınkinden farklıdır. Isı açısından da burada bir tehlike görmüyorum. Hayvan davranışları alanında yaptığım çalışmalara istinaden burada yanlış bir durum olmadığını söyleyebilirim’’ dedi.

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts