Sarıyer’de ilginç hırsızlık

Hırsızlar aman vermeden ne görseler çalıyorlar. Fakat bu olay artık pes dedirtti ve akıllara zarar vermeye başladı. Olay Sarıyer İlçesi Kazım Karabekir   Mahallesinde gerçekleştir. 

Vatandaşlar hırsızlara karşı önlem almak için; demir parmaklık, amerikan demir kapılar, alarm sistemleri, kapıda köpekler besleye dursun hırsızlar eve giremezlerse dışarıda ne bulurlarsa çalıyorlardı. Bunların başında ayakkabılar gelmişti.  Gelin görün ki; Sarıyer ilçesinde Kazım Karabekir Mahallesinde gece yarısı gelen hırsızlar hiç kimsenin tahmin etmediği şeyleri çaldılar.

Sabah saatlerinde uyanan mahalle sakinleri güne başlamak için banyo ya gittiler ellerini musluklara uzatıp suyu açmak istediklerinde musluklardan su gelmedi. Sıradan bir su kesintisi olduğunu düşünen mahalleli bir birlerine sormak için kapıya çıktı ve karşı komşusuna sordu “Sular akıyor mu?” alınan cevap çok ilginçti. “Evet hiç kesilmedi ki !” Bunun üzerine mahallede çocukların oynayacağını düşünen mahalle sakinleri su saatlerinin bulunduğu bölüme yöneldi.

 NE OLDUYSA İŞTE ONDA OLDU 

Vatandaş su saatlerinin bulunduğu yere geldiğinde kapaklar açıldı ve işte ne olduysa onda oldu. Hırsızlar hiç bir şey bulamazsak “Su Saatlerinizi çalarız” der gibi akıllara durgunluk veren hırsızlıklarını  gerçekleştirmişlerdi.

Bir cevap yazın