Sarıyer,Sarıdağ,Kocataş , minibüs hatları

SARIYER’İN BİTMEYEN SORUNU MİNİBÜS

Sarıyer2de kimin, neden ,nasıl yaptığı bilinmeyen bir “Havuz sistemi” dir konuşulup duruyor. Her gün yüzlerce şikayet, fakat hiç bir kurum,kuruluş,kişi ne suçu nede sorunları üzerine alıyor. bilinen tek gerçek her gün bir mahalle sesini yükseltiyor. Bundan önceki yazılarımızda Rumelikavağı,Pınar mahallesi, Reşitpaşa,İstinye,Tarabya, Tarabyaüstü,Uskumruköy,Kilyos mahalle halkının isyanını dile getirmiştik.

Kocataş ve Sarıdağ ” Biz Sarıyer’e bağlı değilmiyiz?

İstanbul Gazetem Sarıyer ofisini arayan Sarıdağ ve Kocataş Mahalle sakinleri bizleri mahallelerine davet ettiler. Sarıdağ ve Kocataş iki ayrı mahalle olsada aynı sorunla uğraşıyorlardı ” Sarıyer Minibüs Hatları” 

Sarıyer’de büyük bir sorun olan minibüs hatları burada da aynı sorunu yaşatmayı başarmıştı. Havuz sisteminden sonra her mahalle huzursuz olmuştu. Şimdi Sarıdağ ve Kocataş sakinleri birde suç duyurusunda bulunuyorlardı. Vatandaşların anlattığına göre Sarıyer’de bir minibüsçüler kooperatifi vardı. Buraya şikayetlerini bildirdiklerinde, hakarete varan sözlerle telefonlar kapatılıyordu.

“Sarıyer minibüsleri mahallemize geliyordu. Günün hiç bir dakikası boş kalmıyorduk. Şimdi havuz sistemi dedikleri bir şey varmış . Ve buraya minibüs gelemezmiş. Çünkü para kazanamıyorlarmış .Biz Sarıyer ilçesinde yaşamıyor muyuz? Sayın Belediye başkanımız Şükrü Genç duy sesimizi, Sayın Kaymakamımız  Sayın Gürsoy Osman Bilgin, Sayın Emniyet Müdürümüz Ercan Çamırcı  duyun sesimizi . İstanbul Gazetem ailesine sesimiz olduğu için ayrıca teşekkür ederiz.Sorunumuzun acilen  çözüm bulmalarını istiyoruz” diye konuştular

 

İstanbul Gazetem İBB ofisine havale ettiğimiz olayın detaylarını ve sorunu UKOME ve İBB Beyaz Masaya bildiriyoruz .Detayları sizlere bildireceğiz.

 

İSTANBUL GAZETEM Varol Kısa takipte.(Sarıyer ilçesinde en çok okunan Ailenizin tek gazetecisidir)

HABER: VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM 

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

 

Bir cevap yazın