SASİDER Sarıyer’e bir güneş gibi doğdu

İstanbul’un neresinde olursa olsun dernekler ve Sivil toplum kuruluşlarının yanında olan İstanbul Gazetem gazetesi, Sarıyer ofis temsilcilerimiz, 31/05/2018 tarihinde Sarıyer’de  SASİDER ( Sarıyer Sivaslılar derneği) iftar sofrasında yanlarında bulundu. Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın ailesi ile aynı masada oturma onurunu yaşamamızda bizler için iki kat daha fazla önem taşıyordu. Ailenin katılımı için davette bulunan SASİDER yönetimine ayrıca teşekkür ederiz. Şehidimize bir kez daha Allah’dan rahmet Ailesine sabır diliyoruz. 
 Türkiye’de dernekleşme ve sivil toplum örgütü konseptinin uygulamaya geçmesinde yenilikçi bir dernek olarak kendisinden söz ettirmeyi başaran SASİDER, yetenekli, bilgi ve tecrübesini çok iyi kullanan Başkan Ali GENÇ ile yine bir ilke imza atmayı başardı.

SASİDER Sarıyer’e bir güneş gibi doğdu

SASİDER düzenlediği iftar yemeğinde Türkiye’nin beklediği görüntüyü bizlere gösterdi Siyaset, din, dil ayrımı yapmadan binlerce vatandaşımız iftar sofrasında yer aldı. Neredeyse tüm siyasi partinin temsilcileri, Kamu kurumlarının yöneticileri, muhtarlar ve basın olmak üzere tüm renklerden katılımcı vardı.
SASİDER adeta Türkiye’nin üzerine Sarıyer’den doğan bir güneş gibiydi. Dileriz bu görüntü tüm Türkiye genelinde örnek alınır. En önemli uyarı ise siyasetin hiç bir şekilde konuşulmaması oldu. Tüm hatipler bu uyarıya dikkat ederek konuşmalarını “Sevgi, Saygı, birlik ve Beraberlik” üzerine yaptılar.
Katılımcı ve protol renkleri olarakda SASİDER bir ilki başarıyordu.
Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin,
Sarıyer Gençlik Spor Müdürü Namık İşman
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu
Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem,
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay,
İlçe Nüfus Müdürü Sevgi Arıkan,
Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı,
Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün,
ve çok sayıda siyasi parti temsilcileri katıldı. Sarıyer Belediyesi birim müdürleri, Sarıyer’in muhtarları, bürokratları, dernek başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, spor kulübü başkanları, hemşeri derneklerinin üyeleri katılımda bulundu. Bizlerde SASİDER yönetiminin aldığı karara saygı duyarak siyasi parti ve isimlerini yayınlamıyoruz.

Haber : VAROL KISA 

 

Haber fotoğrafları Facebook sayfamızdadır. Beğeni ve takip için TIKLAYIN!

 

 

HAFTANIN EN ÇOK OKUNAN HABERİ 60.000

 

sosyal medyalarda paylaşalım
error0

Bir cevap yazın