Seçimle gelen seçimle gitmez

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMEZ

Türkiye Cumhuriyeti devletinde bir söz varmış “Seçimle gelen seçimle gider” . Peki neden. Bu kişi ve kurumlar görevlerini kötüye kullanıyorsa, rant elde edip milli emanete ihanet ediyorsa neden görev süreleri sonuna kadar beklensin. Artık bu sözü değiştiriyor ve “Seçimle gelen seçimle gitmez” diyorum.  Saygılarımla Varol KISA 

Sizlerle kısaca görevden alınan büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarını bir masaya yatıralım isterseniz. Türkiye’nin gördüğü manzaraları birlikte analiz edelim.

İlk haber İstanbul‘dan gelmişti. İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş’a hepimiz 16 nisan referandum seçim çalışmalarında tepkimizi halk olarak göstermedik mi? İstifa ettiğinde neden “Seçimle gelen seçimle gider” diyerek destek olmadık. Çünkü görevini de noksanlıklar olduğunu ve yönettiği kişilerde otokonrolü sağlayamadığını tüm Türkiye gördü.

Sonra Ankara. Tüm Mustafa Kemal Atatürk sevdalıları olarak istifaya davet etmedik mi? O gittiğinde bayram yapmadık mı? Neden o zaman “Seçimle gelen seçimle gider demedik”. Çünkü Atatürk milli değerimizdi. Anıtkabir imara açılma fikri dahi bizleri yerimizden fırlatmaya yetmişti. 10 Kasım’da 6 milyon neden Anıtkabir’e yığıldık. Melih Gökçek için destek olmadık.

Bursa ! Canım Bursa yeşil Bursa . Olmuş beton yuvası. Gri Bursa. Gidip gördüm bildiğin doğa katliamı olmuş Şimdi bu belediye başkanı görevden alındı diye neden kızayım? Veya neden seçimle gelen seçimle gider diyeyim ki ?

Beşiktaş belediye başkanı için hem üyelerden, hem bulunduğu ilçedeki halktan, hem milletvekillerinden hemde biz basın mensuplarından tepki gelmedi mi? Yıllarca mücadele edilmedi mi? Şimdi Haznedar görevden alındı. Ne ilginçtir ki “Seçimle gelen seçimle gider” yine ortaya geldi. HAYIR beyler bayanlar seçimle gelen seçimle gitmez. 

Yapılan yanlışları bir toplumun tamamından fazlası görüyor ve tepki veriyorsa; senin benim vergilerimle idare edilen kurumlarda yanlış yapılıyorsa bırakın seçimle gelen seçimle gitmesin. Zararın neresinden dönersek kar olsun.

Şimdi gözler Şişli ve Kadıköy belediye Başkanlarında. Neden ? 

Bir düşünelim Kadıköy Belediye Başkanı  gündeme bir inşaat şirketi ile girdiği mahkeme polemiği ile düşmedi mi? 101 milyon gibi yüksek bir oranda ödeme cezası gelmedi mi? Bu olayın elbette bir suçlusu bulunacaktır. Ayrıca yerel basın olarak bizler aylardır “Gazete Kadıköy” neden ikinci ve üçüncü bölge ilçelerine bırakılıyor ? sorusunu sormadık mı? birileri destek toplamak amacı ile sesini yerel gazete çıkartarak değil ilçelerinde güzel hizmetler vererek yapsın demedik mi?

Şişli Belediye Meclis Toplantısına gittiğimde bir önerge veren meclis üyesi gördüm. Kendi gözlerimle. Belediye ve Belediye Başkanı için öyle bir önerge sunuyordu ki ; yan tarafımda bulunan arkadaşlara “Bu ne ya helal olsun AKP’li meclis üyesine ne önerge hazırlamış” dedim. Arkadaşlar o AKP’li değil CHP’li meclis üyesi dediğinde ben şok oldum. Peki o zaman o meclis üyesi şimdi bağımsız olurken neden “Seçimle gelen seçimle gider ” diyemedik. Birde birim müdürleri vardır bilirsiniz .Peki Başkan kontrolleri sağlıyor mu? Düşünelim mi?

Yapmayın arkadaşlar “Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl çıkılacaktı karanlıktan aydınlığa” sadece sözde mi? Eyleme geldiğimizde herkesin bir tarafımı olacaktı.? Malesef benim tek tarafım yüce Türk Milleti, Yüce Türk Halkı ve Vatanım. Kendi menfaatine çalışan her kim olursa olsun gider. Yani kısaca “Seçimle gelen seçimle gitmez” ..

Dilerim kalbinizi kırmadan bir köşe yazımı daha sonlandırmış olurum. Fakat bunları söylemek mecburiyetindeyim. Halkımızı bilinçli yönetmek siz halk için siyaset yapan yöneticilerdedir.

Güzel günler gelecek olan günlerimizdir.  / Varol Kısa 

 

 

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts