Seçimlerde pankart krizi

24 Haziran seçimleri öncesi yine pankart kavgaları gündeme geldi. Yıllardır saygı ve sevgi çerçevesinde hak yemeden yapılamayan pankartlamaya CHP Beşiktaş İlçe başkanlığı son noktayı koydu. 

 

ADALET ZORLA DA OLSA GÜÇLÜ ÇIKTI

 

CHP Beşiktaş İlçe Avukatları yoğun bir çaba sonrası ilçede bulunan kanunsuz yerlere asılan pankartları kaldırma hakkını adalet karşısında aldı. Seçimlerde iktidar partisi her yere pankart asarken, asıl kanunda yer alan maddelerde açık açık bildirmesine rağmen uyulmadığı iddası üzerine gözler Beşiktaş İlçesine çevrildi. CHP İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk ve hukuk departmanı yoğun bir hukuk savaşı vererek tüm pankartların kanun çerçevesinde asılmasını karara bağladı. Gelin görün ki ; kararı çıkartmak sizi haklı kılmıyor ve pankartlar kaldırılmıyordu.

 

EMNİYET’DE YOĞUN MESAİ

 

İlçe başkanı ve hukuk departmanında bulunan avukatlar siyasi partililerin yetkilileri pankartları kaldırma emrini çalışanlarına vermediği görülünce soluğu ilçe emniyetinde aldılar. Burada da yine hukuk savaşı veren ilçe yönetimi sonunda başarılı oldu ve emniyet güçleri yardımı ile kanuna aykırı takılan tüm pankartlar indirildi.

 İlçe Başkanı ÖZTÜRK ;  Sayın basın mensupları lütfen bu konuyu sizlerde araştırın, kanunda pankartlama sistemini bir bir anlatıyor. Fakat anlamak istemeyen arkadaşlarımızın varlığını görmek bizleri üzerken bu ülkede neden “Hak , Hukuk, adalet” aradığımız gerçeğini de ortaya koyuyor. Düşünün bir kere basit bir pankartlama işleminde bu kadar hak yeniyorsa ülke gelenini hayal edemiyorum. Bu mücadelede tüm enerjilerini veren avukat arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Zorla da olsa hukuk kazandı.” açıklamasını yaptı.

 

HABER ; VAROL KISA 

135 Paylaşımlar

Bir cevap yazın