Selahattin Demirtaş'a her yerden darbe geliyor!

Valilik Diyarbakır halkına teşekkür etti

Demirtaş’ın Sur’daki PKK’lıları kurtarma planı suya düştü. Diyarbakır halkı Sur’a yürüme çağrısına uymadı.

 

Selahattin Demirtaş’a her yerden darbe geliyor!

 

Diyarbakır Valiliğinden, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların sürdüğü Sur ilçesine yürüyüş çağrısının vatandaşlar nezdinde karşılık bulmadığı bildirilirken, kanunsuz gösteri ve yürüyüşe katılmayarak sağduyu gösteren kent halkına teşekkür edildi.
 

KANUNSUZ YÜRÜYÜŞ ÇAĞRISI

 
Valilikten yapılan açıklamada, Sur ilçesinde yoğunlaşan terör eylemleri sonucu ilçedeki bazı mahalle ve sokaklarda çukurlar açılarak, bariyerler oluşturularak kamusal faaliyetlerin engellenmesi, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara yönelik silahlı saldırı, taciz, yol kesme, patlayıcı madde, bombalı saldırı sonucu bozulan kamu düzenin sağlanması, çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması, yollara ve binaların içine tuzaklanmış patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonları bahane ederek 02 Mart 2016 Çarşamba günü saat 16:00’da vatandaşları sokaklara çekme amaçlı kanunsuz gösteri ve yürüyüş çağrıları yapıldığı anımsatıldı.

 

YASA DIŞI ÇAĞRILAR BOŞA ÇIKTI

 
“Söz konusu kanunsuz gösteri ve yürüyüş davetlerine riayet edilmemesi yönündeki çağrının vatandaşlar nezdinde büyük ölçüde karşılık bulduğu ve söz konusu yasa dışı yürüyüş ve gösteri davetlerinin boşa çıktığı görülmüştür. Diyarbakır halkına göstermiş oldukları sağduyu ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz” denilen açıklamada, vatandaşların kentin huzur ve esenliğini bozmaya yönelik bu tür kanunsuz talep ve kışkırtmalara karşı göstermiş olduğu tavrın herkesçe görülmesi ve doğru okunmasının büyük önem arz ettiği belirtildi.
 

ELE GEÇİRİLEN SİLAHLAR

 
Kanunsuz eylem çağrıları sonucu düzenlenen ve az sayıda katılımın gerçekleştiği izinsiz yürüyüş ile ilgili olarak şehir genelinde yapılan aramalarda; 35 el yapımı patlayıcı, 25 molotof kokteyli, 16 av tüfeği fişeği ele geçirildiği, vatandaşları korku ve paniğe sevk ederek kamu düzenini bozmaya çalışan ve güvenlik güçlerine saldıran 34 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.Kaynak : Haber7
 
 
 
HABERİN ÖNGÖRÜSÜ
 
 
 BU HABERİMİZDE İKİ DERS ÇIKARTIYORUZ .
1- Okumak sadece insanın kendi menfatine olan bir şeymiş. Üniversite Öğrencileri İstanbul’da ona kucak açıp konuşma yapmasına izin verirken , Diyarbakır’da okuma seviyesi İstanbul’a oranla daha düşük olmasına rağmen ,dediğini kaale bile almadan “Yaz geldi Diyarbakır’a seni istemiyoruz dediler. 
2- ÖZÜNDEN DÖNME Haberde yayınladığımız zihniyeti yaşayan siyasi parti Büyükşehirlere yanışınca “Özünden Döndü” görüntüsü içine girdi .Ve doğduğum büyüdüğüm yer dediği Diyarbakır£dan artık istenmeyen kişiler olarak “Güle güle” sizlere dendi .
Sayın Vali teşekkür etti Diyarbakır halkına .Nacizane bir vatandaş olarak BENDE TEŞEKKÜR EDERİM .ARTIK 3 MEMLEKETİM VAR .
GİRESUN, İSTANBUL, DİYARBAKIR
 
                                                        Öngörü yorum : Varol KISA 
 
 
 
 

Bir cevap yazın