Silahlanmaya son çağrısı

24 Haziran günü kutlama adı altında Türkiye’de silahlanmanın geldiği dehşet verici tablo önümüze serildi. Türkiye’nin her yerinden silahların ateş edilmesinden sonra halkın sosyal medyada #silahlanmayason çağrısı ve ardından gündemde ard arda gelen cinayetler sonrası hükümetin ne yapacağı merak konusu oldu.   Haber Detayları gelecek… Bizden ayrılmayın . Silahlanmaya Son! 

TÜRKİYE’de KATLİAM

 

Adıyaman’da aile katliamı! 5 kişiyi öldürüp…

 

Adıyaman’ın Besni ilçesinde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada cinnet getiren Salih A., babası, ağabeyi, yengesi ve 2 kardeşini tabancayla vurarak öldürdükten sonra, aynı silahla intihara teşebbüs etti.

AYDIN Katliamın sebebi…

 

Aydın’da boşanma davası açan eşinin yaşadığı evi 2 pompalı tüfekle basıp, sofrada yemek yiyen 5 kişiyi öldüren, eşi ve kızıyla birlikte 4 kişiyi yaralayan Mustafa Duran (51) teslim oldu. Duran’ın, eşi ve yakınları tarafından dolandırıldığı iddiasıyla katliamı yaptığı öne sürüldü.
 

Fatih’te bir kişi, boşanma davası açtığı eşini tabancayla ağır yaraladıktan sonra intihar etti.

 
Alınan bilgiye göre, Silivrikapı Mahallesi Vidin Caddesi’nde oturan Halit Yozgatlı (43) ile 3 gün önce boşanmak üzere mahkemeye başvurduğu eşi Emel Yozgatlı (38) arasında tartışma çıktı.
 
Halit Yozgatlı, tartışma sırasında eşine, biri 2 aylık olan, diğeri de ilkokul 1. sınıfa giden iki çocuğunun gözleri önünde tabancayla ateş etti. Emel Yozgatlı, göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanırken, eşinin öldüğünü düşünen Halit Yozgatlı, aynı silahı başına dayayarak ateşledi.
 

ÜSKÜDAR’da dini nikahla yaşadığı kadını öldüren kişi kayıplara karıştı.

 

Üsküdar Yavuztürk Mahallesi Pak Sokak’taki olay bu sabah saatlerinde meydana geldi. Güneş Karaçuban (32) ve Sabri Barça (52) çifti 2 çocuklarıyla birlikte 3 katlı binanın bodrum katında yaşıyordu. Sabri Barça sabah saatlerinde ablasını arayarak Güneş Karaçuban’ı öldürdüğünü söyledi. Yakınları eve geldiklerinde Güneş Karaçuban’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Karabuçan’ın çocukları ise annelerinin başında beklerken bulundu. Cinayet anında 10 yıldır birlikte olduğu öğrenilen çiftin 8 ve 9 yaşındaki 2 erkek çocuğunun yan odada uyuduğu belirtildi.
HABER / İSTANBUL GAZETEM 

Bir cevap yazın