Şişli Haberleri

Şişli’de Taşeronlaşmaya Karşı Büyük Adım

 
 
Şişli’de sendikal mücadele kazandı. Şişli Belediyesi, taşeron ile mücadeleye yönelik büyük bir adım attı. Şişli’de sendikal mücadele kazandı. Şişli Belediyesi, taşeron ile mücadeleye yönelik büyük bir adım attı.
 
Şişli Belediyesi’nde taşeron bünyesinde çalışan temizlik işçileri, belediyenin iştiraki olan Kent-Yol’a bağlandı. Böylece Şişli’de taşeronlaşma ile mücadelede büyük bir adım atılmış oldu.
 
Kamuda taşeronlaşmaya karşı büyük bir mücadele başlatan ve iktidar olduğu takdirde taşeronlaşmaya son vereceği sözünü veren Cumhuriyet Halk Partisi’nin söylemini uygulayan ilk belediye, Şişli Belediyesi oldu.
 
Şişli Belediyesi, taşeronlaşmaya karşı mücadelede ilk adımı atarak 120 temizlik işçisini belediyeye bağlı Kent-Yol şirketinin bünyesine aldı. Belediyenin bu kararı ile temizlik işçileri, sendikal haklarını kazanmış oldu.
 
İşçilerden Hayri İnönü’ye teşekkür ziyareti
 
Taşeron bünyesinde olan Atlas Firması’na bağlı 120 temizlik işçisi, Şişli Belediyesi şirketi olan Kent-Yol’a geçti. Temizlik işçileri, Mecidiyeköy’den Gayrettepe’ye doğru tezahüratlar eşliğinde yürüyerek Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye teşekkürlerini sundular.
 
“Silkele başkan silkele, taşeron bitti bitecek”, “Teşekkürler belediye başkanımız Hayri İnönü” pankartları açarak Mecidiyeköy’den başkanlık binasına yürüyen işçileri, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü kapıda karşıladı. İşçiler ve sendika yetkilileri, Hayri İnönü ile görüştüler ve teşekkürlerini ilettiler. Hayri İnönü, Şişli Belediyesi olarak her zaman emekçinin ve sendikal mücadelenin yanında olacaklarını belirtti.