Siyaset Kasası – Varol Kısa

İstanbul Gazetem  en çok okunan siyaset gazetedir.


Siyaset Kasası – Varol Kısa

-Siyaset Halk için yapılır .

Kocaman bir yalan ile yazıma başlamak istiyorum. Halk için yapılan nedir? Koskocaman bir hiçtir. Sen koltuğa oturduğunda, çevrendeki sülükleri beslemekten halka asla sıra gelmez.

   İlçe Başkanlarından başlayalım.

     Her ilçe başkanı hangi siyasi partili olursa olsun, ister iktidar,ister muhalefet olsun, mutlaka paraları ilçelerini idare etmek için yetmez.

O zaman neden seçilene kadar tüm servetini harcıyorsun arkadaşım.

Sizde aynı düşüncedesiniz biliyorum. Madem işsiz güçsüz bir adamsın, ilçene kendi bütçenden bakamıyorsun neden seçilmek için, birilerine yanaştın veya tüm paranı harcadın?

 14222314_10206950438419503_5098741692144544299_n Cevabı en güzel belediyeyi kazanan partiler verir. İlçe başkanı koşa koşa gider belediye başkanının yanına, “bir araba, bir şoför, birde 10 bin TL maaş ver” der.  Bu isteklerin hangisi halk için ? Birde belediye başkanı vermezse vay haline, hemen bir basın ordusu çağırır ilçe başkanı ve ağzına geleni sayar, giydiği ayakkabıdan ,bindiği arabaya kadar. Halkın parasını çar çur etmekle suçlar.

  Kendi istekleri halk içindir . Nasıl mı?

 Araba ,le halkın ihtiyaç duyduğunda hızla yanına gitsin ister ilçe başkanı, Şöfor ise halk ile görüşürken araba kullanamayacağına göre mutlaka şart, halk için yanlış anlamayın. Maaş ise ilçe başkanı işsiz güçsüz ya para yaşam mücadelesi için değil, tüm halk aylık 10 bin tl maaş aldığından onlarla aynı şartlarda yaşamak içindir. Babasının parasını istiyorlar ya..

 

İlçe başkanlarını en mutlu eden günler seçim günleridir.  Bayram harçlığı bekleyen çocuklar gibi şen olurlar. İlçe binası önünde takım elbiselerini giyer ve aday adaylarını şevkatle karşılar. Süreçte neler yaşanır bir çoğunuz biliyor. Şimdi Siyaset Halk için yapılıyor diyen var mı?

  Gelelim Belediye Başkanlarına ..

Bir hevesle başlarla, halka hizmet için seçildik artık parti kimliği yoktur onlar için. Fakat dakika bir gol bir. Karşısında ilçe başkanı. Ellerini ovuşturuyor ve hayırlı olsun diyerek yukarıda saydığım isteklerini halk için istiyor. Belediye Başkanı ilk yumruğu yedi. Sonra ilçesinin ve bölgesinin Milletvekilleri gelir ikinci yumruğu indiri verirler. Belediye Başkanı” halk, halk için buradayım durun hizmet vermek zorundayım” dese de ya oda bu çarkın içine girer ve bir işçinin ailesini belediyeye işçi olarak almakla başlar işe, sonra hemşerilerini uzak ilçelerden getirir, sonra diğer partiden arkadaşlarına ilçesini parsel parsel satar ve bir bakar ki o da artık bu çarkın dişlisi olmuş.

 rus Elbette bunun tersi olanlarda vardır. Kimseyi dinlemez, partisini, ilçe başkanını, milletvekilini hatta Genel Merkezi (GM) aslında buda yanlış örnektir. Çünkü bu Başkanda sadece kendi kesesini doldurur halk yine yok .

 Son sırada ve doğru başkan ” İlçe başkanına sadece üyeler ve ilçe halkı için istekte bulunmak için gel der. Milletvekillerine siz belediye hizmetlerini bana bırakın ülke sorunlarıyla ilgilenin der. GM aylık rapor sunar ve partisini asla ezmez. Halk sakin bir Belediye Başkanından doya doya hizmet alır.

 

İl Başkanları, en zor koltuk 

Yerelin tamamı sizi, İl Başkanlarını gözler. Seçim kaybedilen ilçeler ilden destek istiyordur. Kazanan ilçelerde ise “o pastayı çok yedi, o az yedi ” kavgasına hakimlik ister. Tüm bunlara karşılık İlçe başkanları ve Belediye Başkanlarını görev yerine çekmek isteyen İl Başkanını Genel Merkez duymaz,görmez. Çünkü belediyelerden gelen katkılar, il başkanlığından gelme ihtimali hiç yoktur. GM göre il gider, belediyeler gelir kurumlarıdır. Halk yine hizmet göremez. İl Başkanlarına buradan Allah’tan sabır ve yardım diliyorum. En zor iş onların .

 

Gelelim vurdum duymaz Genel Merkez (GM) 

Genel Merkezleri 15 senedir anlayamadım desem yeridir. Milletvekilleri, PM, MYK hepsi zamanında yerel den gelmediler fakat yukarı çıktıkça yerel unutulur ve “Allah’ın mucizesi” gibi düşünürler kendilerini. Sultan süleyman’a kalmadı bu dünya arkadaşlar. Sizler fani insansınız. etten kemikten ölümlü insanlarsınız. Kendinize gelin.  Baskıcı yöntemlerle adına atama denen zoraki tercihler. Üyeleri duymamazlık, İl Başkanlarını hiçe sayma ve hiyarji ortamında sıralama hataları. en büyük başkan belediye başkanı demeler.

50967860-businessman-hand-refusing-the-offered-bribe-money-bag-stock-photoNeden mi ?  İlçe Başkanı gider kapısıdır. İl başkanı gider kapısıdır. Milletvekili gider kapısıdır. Tek gelir Belediyeler. İşte siyasetin iki kurumu Biri GM diğeri Belediye.  Aradakiler sadece basamak. Halk ise hiç yok.

Sanırım bir tatil günü yeterince başınızı şişirdim. Bu sıralamaya uymayan değerli İlçe Başkanları, Belediye Başkanlarını, Milletvekillerini, Genel Merkez üyeleri ve Başkanlarını tenzih ederek son sözüm olan “sürç-i lisan ettiysek affola” diyorum.

 

VAROL KISA 

 

 

————-  ”  ”  —————–

İstanbul Gazetem, İstanbul’daki tüm haberleri yerinden sizlere sunan İstanbul’un tek gazetesidir.

Gündem  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun,   

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

14370096_10206950214973917_4712972281131861334_n

Bir cevap yazın