Sosyal Medyalarda neden #direnBeşiktaş yazıldı

Sosyal Medyalarda neden
#direnBeşiktaş yazıldı

Bir hikayenin sonunu getirmek için önce başını okumak gereklidir. Edebiyat dilinde Başlangıç gelişme ve sonuç üçgeni ile biter. Fakat bazen öyle anlar olur ki ; 90 km hız ile giderken duvara çarpmış gibi bir yazı görürsünüz #direnBeşiktaş . 

İşte bugün sizlere bu konuyu anlatacağım. Neden direnmesi gerekiyordu Beşiktaş’ın. Ve bu Beşiktaş neresiydi?. Öyle ya ilçeye mi saldırı vardı? Sosyal veya ekonomik bir kriz mi yaşanıyordu? Yoksa siyasal mı? Yani konu mevzu derin.

Bakalım dilimiz döndükçe anlatalım neden #direnBeşiktaş

 

Bu direnmek sadece ve sadece siyasi bir ünlem arkadaşlar, fakat bunun içine sosyal ekonomik ve özgürlük de eklendiğinde inanılmaz bir terim halini alıyor .

 

CHP Beşiktaş İlçe Başkanlık seçimi tüm ilçelerdeki seçimler gibi güzel başladı. İki aday aylar öncesinden biliniyordu. Delegeler seçilmiş ve artık Başkan kim olacak ? sorusunun zamanı gelmişti.

 

Bir cafede oturmuş çayımı yudumlarken, bir dostum geldi ve dedi ki ; bu paylaşımı gördün mü?

– Nedir bu paylaşım bakalım . dedim.

#direnBeşiktaş

Elbette şaşırdım. Gayet güzel giden seçim arifesinde adaylardan Mehmet arslan ekibi bu ünlemi kullanıyordu. sosyal medyayı gezdiğim de bir çok arkadaşımın aynı ünlemle paylaşım yaptığını gördüm. Elbette kaynağına kadar giderek aday Mehmet Arslan’ı buldum ve sordum. Hayırdır neyin direnmesi bu……

 

DUYDUKLARIM BENİ ŞAŞIRTTI

Öyle ki ; insanlar neden direnirdi? Elbette girdikleri bir mücadelede dengesiz bir güçle karşılaştığınızda direnmek zorunda kalırsınız. Eşitlik bozulduğunda hak hukuk adalet kavramları yok olur. İşte sosyal medya da #direnBeşiktaş yazanlar haksızlığa uğrayanlar, adaletsiz bir mücadele verenler, hukuk kavramını unutanlar, aynı zamanda dengesiz bir güce karşı boyun eğmemek için ayakta duranların sesiydi.

 

Tebrikler ve #direnBeşiktaş onlarda geldikleri gibi giderler ……

Ben gazeteci Varol KISA (Ailenizin Gazetecisi) kimseye boyun eğmeyen, eyvallahı olmayan, sessizlerin sesi. Sizleri seviyorum. Gönüllerin Şampiyonları…..

 

 

 

 

https://youtu.be/jgx7x4Zy9V4