T.C Sağlık Bakanlığı,İstanbul Beyoğlu Bölge haberleri

 KAMU HABERLERİ / İSTANBUL GAZETEM

 —————————————————————————

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Çocuk Acil ve Çocuk Yoğun Bakım Servisleri Açılışı Gerçekleşti

 

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık kuruluşlarından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ninÇocuk Yoğun Bakım Servisi ve revize edilen Çocuk Acil Servisi bugün (21.09.2016) düzenlenen tören ile açılışları gerçekleştirildi.

 

SBÜ Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım ve Çocuk Acil Servislerinin açılışı, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, Bakırköy KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Kadriye Kart Yaşar, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Memet Taşkın Egici, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aşkın Ayvaz, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, Bakırköy KHB Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Celal Yola, hastane yöneticisi Prof. Dr. Hakan Güven, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleşti. Günlük ortalama 700 ile 1000 arasında çocuk hastaya sağlık hizmeti veren Çocuk Acil Servisi revize edilmiş olup, açılışı yapılan Çocuk Yoğun Bakım Servisiyle de çocuklarımızın en iyi şartlar altında ve onların dünyalarını etkilemeyecek ortamlarda sağlık hizmeti verilmesi hedeflenmektedir.

 

Kamu Haberleri
Kamu Haberleri

Açılış töreninde konuşan Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet; ana baba olarak çocuklarımız üzerinde haklarımız olduğu gibi onlarında büyükler üzerinde hakları olduğunu belirterek “Çocuklarımız için zorluklara katlanmak, başları üzerinde gölge olmayı ayakları altında yumuşak yer olmayı bilmek, onları en iyi şekilde yetiştirmek, sağlıklı olmalarına çalışmak, beslenmelerine dikkat etmek, koruyucu önlemler almak çocukların bizlerdeki haklarındandır. Çocuk, ana – baba, vatan, millet için bir nimettir. Nimet ne kadar büyükse onun getirdiği mesuliyette o kadar büyüktür. Bu mesuliyeti üzerimizde hissetmezsek kıymetini bilmezsek ihmal edersek nimet elden gider. Evlatlarınızı büyütme süreci boyunca bu zor görevi birlikte gerçekleştirmek, sizlere destek olmak adına, tüm ekibimizin her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim.” ifade etti.

 

“Temel amaç çocuklarımızın toplum hayatına sağlıklı bireyler olarak katılmalarını sağlamaktır.”

Prof. Dr. Erol Kısmet anne ve çocukların sağlık bakım ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak için var olan sağlık kurumlarının, temel amaçlardan birinin de çocukların toplum hayatına sağlıklı bireyler olarak katılmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Konuşmasında “Çocuklarımızın iyi olmaları için modern tıbbın tüm gelişmelerini takip etmekte ve uygulamaktayız. Sağlığa ulaşılabilirliği kolaylaştırmak ve memnuniyeti en üst seviyede tutmak için sağlık tesislerimizde yenilikçi yaklaşımlarla ve alanında uzman sağlık ekibiyle sağlık kuruluşlarımızda hizmet verilmekte olup hastalarımızın memnuniyeti önceliğimizdir.” İfadelerine yer vererek emeği geçen herkese ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
OKMEYDANI HASTANESİ

Kamu  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın